Świetlice wiejskie w Przytkowicach i Barwałdzie Średnim jeszcze lepiej wyposażone

Samorząd Województwa Małopolskiego przyznał dotację na doposażenie świetlic w ramach konkursu „Małopolskie świetlice wiejskie 2022”, z terenu gminy Kalwaria Zebrzydowska wsparcie otrzymały świetlice wiejskie z Przytkowic i Barwałdu Średniego.

W Przytkowicach zrealizowano zadanie „Zakup niezbędnego wyposażenia do świetlicy wiejskiej w miejscowości Przytkowice” na kwotę 28.500,00 zł. Dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego wyniosła 19.950,00 zł, a wkład własny – środki Gminy Kalwaria Zebrzydowska – 4.550,00 zł oraz środki z Rady Sołeckiej w Przytkowicach – 4.000,00 zł. Doposażone pomieszczenie jest też siedzibą Zespołu Regionalnego „Sami Swoi”, dlatego też gospodarze powitali swoich gości w tradycyjnych strojach ludowych.

W ramach zadania zakupiono: meble kuchenne, witrynę meblową, lodówkę, zmywarkę, kuchenkę indukcyjną, zlewozmywak, baterię, nagłośnienie, baner oraz tablicę informacyjną.

W Barwałdzie Średnim wiosną 2020 roku oddano do użytku nowoczesną przestronną Świetlicę Wiejską. Świetlica została rozbudowa, teraz może spotkać się w niej nawet 150 osób. Powstało zupełnie nowe i bardzo nowoczesne zaplecze kuchenne, które zostało wyposażone w chłodnie.

Teraz doposażono świetlice w nowy sprzęt zaplecza kuchennego w Świetlicy Wiejskiej w Barwałdzie Średnim. Zrealizowano zadanie „Zakup niezbędnego wyposażenia do świetlicy wiejskiej w miejscowości Barwałd Średni”, na łączną kwotę 14.592 zł.

W ramach zadania zakupiono: 2 kociołki podgrzewane paliwem, podgrzewacz do potraw, maszynkę do mielenia mięsa, warnik do wody, kotleciarkę elektryczną, 2 termosy z kranem oraz zmywarkę

Dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego wyniosła 10.214,00 zł, a wkład własny – środki z Rady Sołeckiej w Barwałdzie Średnim – 4.378,00 zł.

materiał Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x