Strażacy z czterech jednostek OSP odebrali sprzęt o wartości ponad 216 tys. zł

31 sierpnia na terenie OSP w Barwałdzie Górnym uroczyście przekazano sprzętu i wyposażenie czterem jednostkom OSP w terenu Gminy Kalwaria Zebrzydowska. 

Niezmiernie się cieszę, że mogę uczestniczyć w przekazaniu sprzętu, w którego uzyskaniu pomagał Zespół Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej. Na Was drodzy Druhowie, zawsze mogę liczyć, ale nie tylko ja, lecz i cała Gmina Kalwaria Zebrzydowska. Mam nadzieję, że dzięki niemu będziecie mogli bezpiecznie pracować, a życie i mienie mieszkańców będzie na czas zawsze uratowane – mówi Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty.

 

Sprzęt dla OSP dofinansowano w ramach: „Ogólnopolskiego Programu Finansowania służb ratowniczych. Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych” z WFOŚiGW w Krakowie i NFOŚiGW

  • OSP w Stanisławiu Dolnym otrzymało: radiotelefony, ubrania specjalistyczne, buty specjalne strażackie, rękawice specjalne oraz kominiarki strażackie niepalne na kwotę 18.026,80 zł, dofinansowanie wyniosło 6.659,10 zł.
  • OSP w Barwałdzie Górnym otrzymało: aparaty powietrzno nadciśnieniowe, maski do aparatu powietrznego z pokrowcem, butle do aparatu powietrznego, drabinę przenośną ratowniczą, agregat prądotwórczy na kwotę 50.000,00 zł, dofinansowanie wyniosło 18.431,99 zł.
  • OSP w Przytkowicach otrzymało: radiotelefony przenośne, radiotelefon przewoźny, aparat powietrzny nadciśnieniowy na kwotę 31.985,50 zł, dofinansowanie wyniosło 11.796,48
    zł.
  • OSP w Brodach otrzymało: radiotelefony nasobne, ubrania specjalne, prądownicę na kwotę 18.936,72 zł, dofinansowanie wyniosło 7.808,57 zł.

 

Sprzęt dla OSP dofinansowany w ramach programu: „Zapobieganie poważnym awariom i likwidacja ich skutków dla środowiska – Bezpieczny Strażak.

  • OSP w Brodach otrzymało dofinasowanie na doposażenie jednostki w pojazd typu QUAD wartość zadania 93 008, 94 zł, dofinansowanie z WFOŚiGW wyniosło 44 250,00 zł.

 

Dofinansowanie w ramach programu: „Mały Strażak”

  • OSP Barwałd Górny otrzymało niezbędny sprzęt i modele szkoleniowe dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP w kwocie 4 590 zł, dofinasowanie z WFOŚiGW wyniosło 1 752,96 zł.

W przekazaniu sprzętu jednostkom OSP Stanisław Dolny, OSP Barwałd Górny, OSP Przytkowice, OSP Brody i MDP OSP Barwałd Górny o wartości 216 547,96 zł; uczestniczył Poseł na Sejm RP Filip Kaczyński.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x