Spotkanie z Tadeuszem Płużańskim w Wadowicach

Klub Gazety Polskiej w Wadowicach oraz Poseł na Sejm RP Filip Kaczyński serdecznie zapraszają na spotkanie z Tadeuszem Płużańskim pt. „Wojna z Rosją. Wczoraj i dziś”.

W piątek, 22 kwietnia w Auli Domu Rekolekcyjnego Ojców Karmelitów w Wadowicach o godz. 17:00 odbędzie się otwarte spotkanie z Tadeuszem Płużańskim – dziennikarzem, historykiem, autorem wielu książek o tematyce historycznej, m.in. „Obława na Wyklętych. Polowanie bezpieki na Żołnierzy Niezłomnych”.

– Zapraszam Państwa na wadowicką Górkę. Po 2 latach przerwy związanej z pandemią wracamy z naszymi spotkaniami z historią. Wojna z Rosją – wczoraj i dziś to temat przewodni piątkowej prelekcji prezesa Fundacji „Łączka”. Wszyscy oglądamy bestialstwo zbrodni rosyjskich na Ukrainie, ale to sceny, które nasze babcie czy dziadkowie widzieli na własne oczy. Tadeusz Płużański to gość nieprzypadkowy, syn żołnierza, więźnia Stutthofu, skazanego przez komunistów na karę śmierci razem z Witoldem Pileckim – mówi przewodniczący Klubu Gazety Polskiej w Wadowicach, Poseł na Sejm RP Filip Kaczyński.

Tadeusz M. Płużański – ur. 1971 r., dziennikarz, historyk i publicysta. Syn więźnia stalinowskiego, profesora Tadeusza Płużańskiego. Do 2012 roku redagował „Biuletyn Informacyjny Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej”. Publikował m.in. w „Uważam Rze”, „W sieci”, „Do Rzeczy”, „Tygodniku Solidarność”, „Gazecie Polskiej”. Szef działu opinie w „Super Expressie”. Jest m.in. autorem wydanej w 2011 roku książki Bestie, zawierającej zapis reporterskiego śledztwa dotyczącego funkcjonariuszy stalinowskich. Pod koniec 2013 roku został prezesem Fundacji „Łączka”. W latach 2017-2018 szef publicystyki w TVP Info. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w pielęgnowaniu pamięci o najnowszej historii Polski.

5 1 vote
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x