Spotkanie z pasjonatami hokeja na lodzie. Chcą rozbudowy „Białego Orlika” i stworzenia drużyny hokejowej

Grupa pasjonatów hokeja na lodzie z Kalwarii Zebrzydowskiej i okolic wyszła z inicjatywą rozbudowy „Białego Orlika”, na którym chcą trenować i rozgrywać mecze ligowe.

Jak tłumaczą mają stale powiększającą się grupę zawodników, udało im się też stworzyć własną drużynę hokejową. Pomysłem zainteresowali Burmistrza Miasta, który jest otwarty na inicjatywę.

Plan grupy nie ogranicza się tylko do rozbudowy lodowiska, ale też zainteresowania hokejem i łyżwiarstwem młodego pokolenia, chcą się zająć szkoleniem i zachęcać coraz młodszych do uprawiania tego pięknego sportu. Chcą też zając się szkoleniem młodych i prowadzeniem treningów jazdy na łyżwach i gry w hokeja.

Docelowo chcą rozgrywać na rozbudowanym lodowisku mecze oraz organizować zawody i turnieje z udziałem publiczności.

Mają też palny związane z lodowiskiem: – jego rozbudowę, modernizację i zadaszenie obiektu oraz wydłużenie funkcjonowania obiektu do 4 miesięcy, od grudnia do końca marca każdego roku.

Grupa założyła już amatorski zespół hokejowy mają też swoje barwy klubowe, występują pod nazwą WATAHA.

Wierzymy, że wspólnie razem na 100-lecie Kalwarianki, możemy rozbudować go o sekcję hokeja na lodzie i dać początek rozwojowi kolejnej dyscypliny sportowej w naszym miesicie. To może być początek pięknej historii dla klubu i całego miasta – mówi Marek Mosiądz jeden z pomysłodawców i założyciel zespołu Wataha.

materiał Urzędu Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x