Sieć Moya zakończy 2021 rok liczbą 368 stacji

Grupa kapitałowa Anwim zrealizowała wszystkie cele strategiczne zaplanowane na rok 2021. Sieć stacji paliw Moya powiększyła się o ponad 60 punktów i zakończy rok z liczbą 368 placówek, podała spółka.

Zagęszczanie naszej sieci stacji paliw jest ważnym, ale nie jedynym punktem w strategii rozwoju marki Moya. Chcemy zaoferować rynkowi kompleksową ofertę, dlatego nasze stacje pojawiają się w trzech typach: tradycyjne, obsługowe – ze sklepem i konceptem kawiarniano-gastronomicznym Caffe Moya; automatyczne – stacje zlokalizowane w kluczowych dla przewoźników punktach i dostosowane wyłącznie do obsługi klientów flotowych oraz w formacie Moya express, czyli nowoczesne stacje samoobsługowe z atrakcyjną ofertą cenową przeznaczoną zarówno dla klientów biznesowych, jak i detalicznych” – powiedział członek zarządu Anwimu Paweł Grzywaczewski, cytowany w komunikacie.

Moya od kilku lat jest najszybciej rozwijającą się siecią stacji paliw w Polsce. Ubiegły rok zakończył się wynikiem 302 stacji w niebiesko-czerwonych barwach. Rok 2021 zostanie zamknięty z 368 punktami Moya, przy czym sześć z tych stacji uruchomi sprzedaż po uzyskaniu koncesji, czyli w styczniu 2022 r., poinformowano.

W wyniku pandemii COVID-19, niewątpliwie rynek uległ pewnemu przeobrażeniu. Zauważyliśmy, że od pewnego czasu konsumenci szczególną uwagę przykładają do dbania o siebie i swoje zdrowie. W związku z kolejnymi ograniczeniami i umacnianiem się nowych trendów zwiększyła się potrzeba nie tylko rozwijania asortymentu sklepowego, lecz także wprowadzenia do oferty Caffe Moya produktów świeżych, takich jak np. sałatki, zupy, kanapki robione na miejscu ze świeżych składników czy wypiekane zapiekanki i pizze. Innym istotnym w Polsce trendem jest ciągły wzrost popularności produktów wegańskich i wegetariańskich. Zamierzamy również wpisać się w tę tendencję rozszerzając menu w Caffe Moya pod tym właśnie kątem” – dodał członek zarządu Anwimu, dyrektor ds. operacyjnych Moya Andrzej Kondys.

Spółka Anwim od 2009 roku zarządza niezależną siecią stacji paliw pod marką Moya, która na koniec 2020 r. liczyła 300 placówek i była szóstą największą siecią stacji paliw w Polsce. Plany zakładają powiększenie sieci do 500 obiektów do 2024 r.

 

4 4 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x