Sara Silva i Mateusz Stawowy z Barwałdu zajęli 4 miejsce na mistrzostwach świata w tańcu!

Rywalizacja w świecie tanecznym jest ogromna. Sara Silva i Mateusz Stawowy jadąc do Wilna na Mistrzostwa Świata w kombinacji 10 tańców pragnęli pokazać się z jak najlepszej strony, jak zwykle zatańczyć jak najlepiej… i wyszło im to znakomicie zdobywając 4 miejsce w kategorii Junior II.

Ten start jak sami przyznają „był pięknym uwieńczeniem kategorii Junior II naszej długoletniej pracy„. I dodają: „finałowe 4 miejsce przeszło nasze oczekiwania, tym bardziej, że w stylu standard pokonaliśmy aktualnych 2 vice Mistrzów Świata„.
W stolicy Litwy, Wilnie frekwencja była ogromna. Ze wszystkich 31 krajów uczestniczących w turnieju, pojawili się wszyscy Mistrzowie krajów. Co za tym idzie, Sara i Mateusz wywalczyli mistrzowskim krokiem wysoką lokatę, wśród najlepszych tancerzy świata. W tym miejscu należą się duże gratulacje dla Litewskiej Federacji za perfekcyjną organizację imprezy i „dopieszczenie” turnieju w każdym aspekcie.

Mateusz i Sara trenują pod okiem trenerek Justyny Hawkins i Iwony Golczak z Elita Dance Center.