Ruszyła zbiórka pieniędzy na zapłacenie kary od UEFA za transparent upamiętniający Powstanie Warszawskie na trybunach Legii

Zbiórka ma na celu opłacenie kary nałożonej przez UEFA na klub Legia Warszawa za oprawę przygotowaną przez kibiców, upamiętniającą ofiary Powstania Warszawskiego. Ewentualna nadwyżka zostanie przekazana na inicjatywy związane z upamiętnianiem Powstania Warszawskiego i pomoc żyjącym Powstańcom.

Zbiórka ma na celu opłacenie kary nałożonej przez UEFA na klub Legia Warszawa za oprawę przygotowaną przez kibiców, upamiętniającą ofiary Powstania Warszawskiego. Ewentualna nadwyżka zostanie przekazana na inicjatywy związane z upamiętnianiem Powstania Warszawskiego i pomoc żyjącym Powstańcom. Portal zbierający pieniądze wycofał się z pobierania prowizji.

Nie jestem wielkim fanem piłki nożnej (Legii, Wisły, Cracovii czy Jagiellonii), jednakże zawsze z ciekawością słuchałem komentarzy. lub oglądałem te najważniejsze wydarzenia. Upamiętnienie przez kibiców Legii Powstania Warszawskiego przyjąłem z satysfakcją. Szczególnie, że są młodsi ode mnie i większości nie pamiętają nawet PRL. To co kibice robią dla historii Polski, wielokrotnie więcej mówi światu o nas, aniżeli dyplomaci, zawodowi historycy, elita, dziennikarze, prasa… można wiele wymieniać.

Media w większości pozytywnie przyjęły to upamiętnienie – wystarczy przeczytać artykuły z początku sierpnia. Nawet polscy Parlamentarzyści i europosłowie wypowiadali się pozytywnie. 

Całość wywołuje ogromne wrażenie. W Internecie nie brakuje komentarzy wzruszonych osób, którzy doceniającą postawę kibiców. Pochwalił wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki.

fot. gol24.pl

„Podczas Powstania Warszawskiego Niemcy zamordowali 160 tysięcy osób. Tysiące z nich stanowiły dzieci” – to główny napis oprawy. I za ten własnie transparent UEFA ukarała klub 35.000  euro. Oczywiście powodem były: „niedrożne przejścia”.

Kibice pamiętali także o innych wydarzeniach:

Dlatego też uruchomiono publiczną na pomagam.pl zbiórkę na pomoc klubowi. Każdy chętny może pomóc:

Jeżeli jeszcze z czasem zniknie agresja wśród kibiców, to do pełni szczęścia pozostanie tylko Mistrzostwo Świata i najważniejsze Puchary dla polskich klubów.

Andrzej Famielec

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x