Recital Julii Malik oraz Miłosza Mączyńskiego w sobotę w Dworze w Stryszowie

Recital Julii Malik (sopran) oraz Miłosza Mączyńskiego (gitara) to muzyczna podróż w świat najpiękniejszych pereł kameralistyki wokalnej na tenże zestaw wykonawców. Tradycja wieczorów pieśni klasycznej z towarzyszeniem instrumentu harmonicznego sięga czasów Schuberta, którego utwory pojawią się podczas koncertu. Zaprezentowane zostaną również dzieła mn. Giulianiego, Castelnuovo-Tedesco oraz naszych rodzimych twórców. Poezja była zawsze wielką inspiracją dla kompozytorów, stąd wielka popularność formy pieśni na przestrzeni wieków.

Chcielibyśmy zaprosić Państwa na ten kameralny koncert, który z powodzeniem mógł w takiej przestrzeni jak Dwór w Stryszowie się odbyć w czasach świetności formy „Hauskonzert”.

Julia Malik jest znakomitą śpiewaczką oraz wiolonczelistką młodego pokolenia, urodzoną w Krakowie. Ukończyła studia na prestiżowych uczelniach m. in. Wyższa Szkoła Muzyki i Teatru w Hamburgu, Hochschule für Musik und darstellende Kunst Stuttgart. Występowała w licznych salach koncertowych w Polsce oraz na świecie m.in. Liederhalle Stuttgart, Lieszhalle Hamburg, Concertgebouw Amsterdam, Poly Grand Theater China, Filharmonia Krakowska. Prywatnie jest wnuczką jeszcze wychowującej się w Dworze w Stryszowie Róży Gertych ze Skrochowskich oraz prawnuczką Marii Łubieńskiej.

Miłosz Mączyński, również krakowianin, to jeden z najwybitniejszych Polskich gitarzystów klasycznych, laureat nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach gitarowych (min. Le Concours International de Guitare Classique de Montréal 2011, International Guitar Competition Guitartalent, Brno 2014). Koncertował jako solista i kameralista w Polsce, Austrii, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i na Słowacji. Wykładowca w klasie gitary Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie, juror konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych.

Dwór w Stryszowie
27.08.2022,godz. 18:00
wstęp: 5,-pln
zapisy pod adresem dworstryszow@wawelzamek.pl
oraz pod nr. tel. 33 8797489

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x