Radny Zadora ratuje gminę przed zwrotem dotacji Województwu

Jak się dowiadujemy nieoficjalnie, Gmina Kalwaria Zebrzydowska odstępuje od sprzedaży remizy OSP w Przytkowicach. Dzięki spostrzegawczości Radnego Marcina Zadory nie doszło do złamania umowy z Województwem Małopolskim.

Na ostatniej sesji w tej kadencji Rady Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej (27 września 2018 r.), Radny Marcin Zadora, zadał pytanie o sprzedaż strażakom z OSP remizy w Przytkowicach za kwotę 11 tysięcy złotych. Bowiem w roku 2015 burmistrz Augustyn Ormanty osobiście podpisał umowę z Województwem Małopolskim w ramach projektu „Małopolskich Remiz” na remont właśnie tej remizy.

W regulaminie konkursu jest jasno napisane, że w okresie 5 lat od podpisania umowy z Województwem, remiza nie może zostać wydzierżawiona, ani sprzedana. Jeśliby do tego doszło, beneficjent musi zwrócić środki województwu. Ponieważ Gmina otrzymała kwotę dotacji w wysokości 39.450 zł, taka sama kwota musiałaby być zwrócona!

Sprzedaż lub wydzierżawienie wyremontowanej remizy do końca okresu umowy z Województwem, skutkuje wypowiedzeniem umowy w trybie natychmiastowym. Burmistrz wytknięcie błędu i dbałość Radnego o budżet gminy potraktował jako atak, pomimo, iż Radny Zadora podkreślił, że nie jest przeciwny sprzedaży remizy strażakom, tylko na chwilę obecną, trzeba by było dodatkowo zwrócić pieniądze Województwu.

Można zapoznać się z materiałem filmowym z ostatniej sesji (jakość dźwięku niestety niska, gdyż nagrywano komórką). Burmistrz zapomniał co podpisał, urzędnicy zapomniał sprawdzić… cały czas o czymś zapominają, poza pensjami, to zawsze biorą. Dodatkowo zamieszczamy link do artykułu na stronach Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej o przyznaniu tej dotacji: http://www.kalwaria-zebrzydowska.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6511:maopolskie-remizy-2015&catid=44:wydarzenia&Itemid=27

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x