Radni interpelują do Burmistrza w sprawie ul. Broniewskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej

W związku z uruchomieniem w Funduszu Dróg Samorządowych Województwa Małopolskiego kwoty prawie 210 mln zł Radny Marcin Zadora w dniu 26 marca 2019 r., złożył interpelację o aplikowanie do Funduszu z projektem przebudowy ulicy Broniewskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Ulica Broniewskiego jest jedną z głównych arterii komunikacyjnych miastach, nad którą pieczę sprawuje Gmina Kalwaria Zebrzydowska. Na zadania gminne przebudowy dróg w ramach Funduszu Dróg Samorządowych Województwa Małopolskiego przeznaczono kwotę 209.983.782,89 zł.

Ze względu na bardzo zły stan techniczny oraz natężenie ruchu, remont jest uzasadniony ekonomicznie. Gotowy jest już projekt przebudowy ulicy Broniewskiego.  – czytamy w interpelacji złożonej przez Radnego Marcina Zadorę. 

Szybkie przystąpienie do realizacji tej inwestycji spowoduje, że remont ulicy rozpocznie się bardzo szybko. Nie należy zapominać, że ta ulica odciąża ruch wokół Rynku łącząc Drogę Krajową DK 52 i Wojewódzką Wojewódzką DW 953. Interpelacja jest następstwem wniosku złożonego Przez Zarząd Osiedla nr 1 w dniu 4 marca 2019 r., pod przewodnictwem Tadeusza Steli,  w którym możemy przeczytać:  w sprawie przystąpienia przez Gminę Kalwaria Zebrzydowska do rządowego programu ,,Rozwoju Dróg Lokalnych’’ na rok 2019, ze szczególnym uwzględnieniem przebudowy ul. Broniewskiego. Co do terminu i sposobie realizacji inwestycji, mamy głęboką nadzieję iż zarówno Pan Burmistrz oraz Rada Miejska również okażą pełne zrozumienie tej inwestycji i wykazaną cierpliwość lokalnego społeczeństwa, co do długoletniego oczekiwania terminu czasu realizacji. Dlatego też, zwracamy się z prośbą do Pana Burmistrza oraz Radnych Rady Miejskiej o realizację tego przedsięwzięcia wraz z dopełnieniem formalności.” Sprawozdanie z posiedzenia Zarządu Wniosek nr 1 [link]. Identyczny wniosek w tej sprawie skierował Zarząd Osiedla nr 2 z Panią Mariolą Kachnic na czele.

Obecny na posiedzeniu Zarządu Osiedla Radny Marcin Zadora, uzupełnił wniosek Zarządu interpelacja do Burmistrza Augustyna Ormantego. Interpelację Radnego [link do interpelacji] wsparli pozostali Radni Miejscy: Zbigniew Kochan, Piotr Janusiewicz i Łukasz Dragan.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
5 kwietnia 2019 19:23

To jest zły stan drogi? Śmieszne idźcie na ulicę Nowa to jest zły stan drogi i te szamba wpuszczane do rowów.

Edi
Edi
7 kwietnia 2019 12:51

A co z ulica dworcowa konkretnie 50 m tej drogi pod przejazdem kolejowym przy starym zakładzie Ryłko

Ela B
Ela B
6 grudnia 2019 22:35

A o ulicy Rzemieślniczej to wszyscy zapomnieli- ?jest w gorszym stanie jest niż naprawiana obecnie ul. Broniewskiego, nie ma nawet chodnika i tak od 50 lat mieszkańcy bloków- chodzą do rynku, do przychodni -Warmuz , a teraz jeszcze do Biedronki- środkiem drogi,miała być podobno wyremontowana we wrześniu, tak jak inne ulice.- jest grudzień. ,

3
0
Would love your thoughts, please comment.x