Przebudowa ulicy Partyzantów w Kalwarii Zebrzydowskiej

Zakończyły się prace związane z przebudową ulicy Partyzantów w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zakres prac obejmował przebudowę jezdni i chodnika wraz z remontem zjazdów, powstały też progi zwalniające. 

Zakończyły się prace związane z przebudową ulicy Partyzantów w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zakres prac obejmował przebudowę jezdni i chodnika wraz z remontem zjazdów, powstały też progi zwalniające. 

Przebudowa drogi była możliwa dzięki pozyskanej dotacji w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020, w wysokości kosztów kwalifikowanych – 63,63%, a pozostała kwota pochodzi z budżetu Gminy Kalwaria Zebrzydowska.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż dzięki wcześniej uzyskanej dotacji możliwy był remont dróg Brody-Zebrzydowice, drogi „Na Sumerówkę” w miejscowości Zebrzydowice, teraz nastąpił odbiór prac na ul. Partyzantów w Kalwarii Zebrzydowskiej, w kolejce czekają jeszcze prace na drogach w Leńczach i Podolanach.

Prace przy drodze w Kalwarii Zebrzydowskiej na ulicy Partyzantów obejmowały przebudowę jezdni i chodnika wraz z remontem zjazdów. W ramach zadania wykonano przebudowę konstrukcji jezdni polegającą na jej wzmocnieniu wraz z wykonaniem poszerzeń na łukach drogi, a długość przebudowanego odcinka to ok. 450 mb. Przebudowano też konstrukcję chodników zamontowano progi zwalniające, nastąpiła również regulacja istniejących urządzeń odwadniających i remont zjazdów do posesji.

Główne zadanie zostało zrealizowane za łączna kwotę 393 103,42 zł.

W poniedziałek (21 sierpnia) w odbiorze prac wzięli udział poza pracownikami Urzędu Miasta – Zespół ds. Drogownictwa, wykonawcami, Inspektorem Nadzoru Inwestorskiego także Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty, radni Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej Tadeusz Stela i Robert Mikołajek.

informacje i fotografie nadesłało:
Biuro Promocji Kalwarii Zebrzydowskiej

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x