Prosiliśmy Boga o opiekę i ocalenie, chciejmy Mu także podziękować. Przybądźcie na Kalwarię

PROSILIŚMY BOGA O OPIEKĘ I OCALENIE, CHCIEJMY MU TAKŻE PODZIĘKOWAĆ. PRZYBĄDŹCIE NA KALWARIĘ – KUSTOSZ SANKTUARIUM ZACHĘCA DO MODLITWY U MATKI BOŻEJ KALWARYJSKIEJ I KORZYSTANIA Z SAKRAMENTU POKUTY I EUCHARYSTII.

PROSILIŚMY BOGA O OPIEKĘ I OCALENIE, CHCIEJMY MU TAKŻE PODZIĘKOWAĆ. PRZYBĄDŹCIE NA KALWARIĘ – KUSTOSZ SANKTUARIUM ZACHĘCA DO MODLITWY U MATKI BOŻEJ KALWARYJSKIEJ I KORZYSTANIA Z SAKRAMENTU POKUTY I EUCHARYSTII.

Siostry i Bracia, Pielgrzymi Kalwaryjscy i Przyjaciele!

Jak już pewnie wiecie, od soboty 30 maja zostaje zniesiony limit ograniczający liczbę wiernych w kościołach. Dzisiaj także, Ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, wydał dekret o odwołaniu dyspensy od udziału w niedzielnych Mszach świętych (dyspensa aktualna jest dla osób w wieku 65 lat i więcej, wiernych z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem).

Kiedy rozpoczynał się w marcu trudny dla nas wszystkich czas związany z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa, a w związku z tym także utrudniony dostęp do sakramentów świętych, zwłaszcza Eucharystii i sakramentu pokuty, wyrażaliśmy nadzieję, że ten czas szybko minie i w ufności kierowaliśmy nasze modlitwy do Dobrego Boga o ustanie epidemii.

Dziś, z radością w sercu, pragnę Was wszystkich zaprosić na nowo do domu naszej Kalwaryjskiej Matki i na dróżki. Wielu nie skorzystało przed świętami Zmartwychwstania Pańskiego z sakramentu pokuty i nie przyjęło Komunii Świętej Wielkanocnej. Teraz jest to możliwe już dla każdego. Czas Komunii Świętej Wielkanocnej trwa do Uroczystości Trójcy Świętej, w tym roku do dnia 7 czerwca. Teraz niech nikogo nie zabraknie. Prosiliśmy Boga o opiekę i ocalenie, chciejmy Mu także podziękować. Przybądźcie na Kalwarię! Czekają na Was ojcowie i bracia Bernardyni i czeka na Was, przede wszystkim Pan Jezus i Matka Najświętsza w Jej kalwaryjskim wizerunku.

Nadal bądźmy czujni i ostrożni. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych, przestrzegając zasad bezpieczeństwa zalecanych przez władze państwowe.

W oczekiwaniu na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego pragnę Was wszystkich pozdrowić i zapewnić o modlitewnej pamięci.

o. Konrad Cholewa
kustosz sanktuarium

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
błagająca
błagająca
31 sierpnia 2022 15:32

boże ocal nas.

błagająca
błagająca
Reply to  błagająca
31 sierpnia 2022 15:33

Boże ocal nas

2
0
Would love your thoughts, please comment.x