????????????????????????????????????

Prawie 4,3 mln zł trafi do gminy Kalwaria w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich

Gmina Kalwaria Zebrzydowska w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich otrzymała dotację w wysokości 4 mln 273 tys. zł. Dzięki tym pieniądzom, zostaną wzmocniona infrastruktura turystyczno-rekreacyjna w w Kalwarii. 

Gmina Kalwaria Zebrzydowska w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich otrzymała dotację w wysokości 4 mln 273 tys. zł. Dzięki tym pieniądzom, zostaną wzmocniona infrastruktura turystyczno-rekreacyjna w w Kalwarii. 

Program zakłada przebudowę pawilony sportowo-turystycznego Kalwarianki, przebudowę parkingu przy nim oraz powstanie tam wypożyczalni rowerów; przebudowę i uatrakcyjnienie placu zabaw przy Al. Jana Pawła II oraz budowę ścieżek rekreacyjno-turystycznych w Kalwarii Zebrzydowskiej – połączenie budowanej ścieżki przy al. Jana Pawła II z Orlikiem obok Środowiskowego Domu Samopomocy. Inwestycja ma kompleksowo połączyć w jeden organizm obecne miejsca rekreacyjno-sportowe. Dzięki tym inwestycjom zyskają mieszkańcy szukający możliwości aktywnego wypoczynku, jak i turyści.

Wyniki naboru przedstawił wczoraj w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie wojewoda małopolski Łukasz Kmita wraz z posłanką Anną Paluch.

– Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich, które czerpią swoje dochody głównie z turystyki, to specjalna oferta wsparcia, przygotowana przez polski rząd. Takich gmin w Małopolsce mamy 82 – pięknych i cieszących się ogromną popularnością wśród turystów. Chcemy, by wspólnymi siłami udało się przetrwać czas pandemii. Pomoc z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich to w wielu przypadkach będzie swoiste koło ratunkowe. Lista inwestycji w Małopolsce jest bardzo długa. Pokazuje zarazem, jak to wsparcie jest istotne. Dzięki decyzji Pana Premiera małopolskie samorządy nawet w tych trudnych czasach covidowych mogą się rozwijać – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

– Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych zmienia oblicze Polski. Odesłaliśmy do lamusa model polaryzacyjno-dyfuzyjny; wręcz przeciwnie – rząd Prawa i Sprawiedliwości chce dążyć do wyrównania różnic, które się pojawiły po naszych poprzednikach. Uważamy, że wszystkie gminy zasługują na to, aby się im dokładnie przyjrzeć i wesprzeć ich model rozwojowy. (…) Z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych kierujemy miliard złotych dla gmin górskich, tj. dla 6 województw i 200 gmin. (…) Z tych pieniędzy będzie można wspierać otwartą infrastrukturę turystyczną, czyli ścieżki piesze i rowerowe, punkty widokowe, promenady, parkingi, wypożyczalnie sprzętu, urządzenia, które stricte służą obsłudze turystów, ale też te, które wspomagają obsługę ruchu turystycznego – chociażby kanalizację, przebudowę chodników, dróg, placów. To jest ogromnie ważne ze względu na kwestie gospodarcze, bo to udzielenie wsparcia lokalnym firmom. To lokalne firmy są wykonawcami tych inwestycji. To będą środki skierowane na ochronę miejsc pracy. Bardzo dziękuję Panu Wojewodzie za współpracę i za to, że z taką determinacją wspiera wszystkie nasze starania – mówiła poseł Anna Paluch.

Urząd Miasta dziękujemy Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, Łukaszowi Kmicie Wojewodzie  Małopolskiemu, Filipowi Kaczyńskiemu – Posłowi na Sejm RP za wsparcie rozwoju naszej gminy!

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x