Powstało nowe miejsce spacerowe w Kalwarii Zebrzydowskiej

Takiej ścieżki w Kalwarii Zebrzydowskiej jeszcze nie było. Wartość robót wyniosła 595 tys. zł, w całości została sfinansowana w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – gminy górskie. Prace zakończyły się już miesiąc temu, teraz ścieżkę można już użytkować bowiem dopełniono wszystkich formalności niezbędnych do jej użytkowania. Można z niej skorzystać także po zmroku, bowiem zadbano o odpowiednie oświetlenie.

Nowa ścieżka zaczyna się obok Środowiskowego Domu Samopomocy przy Alei Jana Pawła II, biegnąc do stadionu „Kalwarianki” i kończąc się przy boisku „Orlik”.

Miejsce to posiada bardzo ciekawą topografię terenu i zalesienia, będzie to doskonałe miejsce dla osób, które będą chciałby odpocząć od miejskiego zgiełku. Dodatkowym atutem jest bezpośrednie sąsiedztwo z obiektami sportowymi zlokalizowanymi na stadionie Kalwarianki.

W parku są również ławeczki i barierki zabezpieczające, została wykonana instalacja elektryczna zasilająca cały park, dzięki czemu można spacerować tam po zmroku, a dodatkową atrakcją miłą dla oka jest kładka nad strumykiem. Roboty budowlane polegały na wykonaniu ścieżki rekreacyjnej o nawierzchni z kruszywa mineralnego o szerokości max. 2,5 m.

Warto pamiętać, że wcześniej w bezpośrednim sąsiedztwie obecnej ścieżki powstał park spacerowy wykonany w czynie społecznym, głównie przez członków Zarządu Osiedla nr 1 o długości około 300 m, który również jest doświetlony, a jego największą atrakcją dla oka jest niewielki staw. Dzięki połączniu z nowym miejscem spacerowym łączna długość tras wyniesie blisko 1 km.

Obecny Park Spacerowy cieszy się dużą popularnością szczególnie wśród okolicznych mieszkańców. To miejsce będzie maiło ogromny potencjał i ma szanse stać się popularnym miejscem spotkań nie tylko mieszkańców Kalwarii Zebrzydowskiej ale tez turystów i sportowców.

Całość prac wyniosła 595 tys. zł i została sfinansowana w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, wykonawcą zadania była firma „STOPIAK” z Barwałdu Średniego. W trakcie budowy wynikły roboty dodatkowe, z tego też powodu realizacja przedsięwzięcia została przedłużona.

materiał Urzędu Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej

 

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x