Powstał film „Małe Ojczyzny. Kobiece opowieści z Lankorony i Rabki”

W styczniu 2022 r. miał swoją premierę film “Małe Ojczyzny. Kobiece opowieści z Lankorony i Rabki“. Bohaterkami filmu są lokalne liderki, animatorki, edukatorki i aktywistki działające na rzecz społeczności lokalnych, kobiety, które swojej codziennej pracy i aktywności inicjują ważne oraz aktualne tematy związane ze wzmacnianiem potencjału swojej małej ojczyzny.

W filmie wystąpiły: Małgorzata Chyczyńska (Towarzystwo Przyjaciół Lanckorony), Anna Ciecieręga (Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne „Na Bursztynowym Szlaku”), Małgorzata Rybińska (Stowarzyszenie Dawnej Rabki Czar), Monika Rzonca (Stowarzyszenie Dawnej Rabki Czar), Marta Skrocka (Stowarzyszenie Chrząszcz w Trzcinie), Katarzyna Szczęśniak (animatorka kultury), Małgorzata Wójtowicz-Wierzbicka (Muzeum im. Wł. Orkana w Rabce-Zdrój), Dominika Zaręba (Fundusz Partnerstwa). Narrację filmu zbudowano wokół wartości, które towarzyszą Bohaterkom w pracy w organizacjach pozarządowych: współpraca i tworzenie wspólnie, organizacje społeczne, relacje i więzi, uważność na otoczenie i społeczność lokalną, więzi między pokoleniami, wrażliwość, mała ojczyzna, harmonia natury i kultury. Film dostępny jest na stronie Fundacji Fundusz Partnerstwa pod adresem www.funduszpartnerstwa.pl oraz na kanale YT www.youtube.com/watch?v=Xy0Maf4CAaU&t=493s

Zdjęcia do filmu wykonano w Lanckoronie i Rabce-Zdroju w okresie sierpień-wrzesień 2021. Autorem zdjęć i reżyserem jest Sebastian Strama.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x