Policjanci z Wadowic w Kalwarii zabezpieczyli nielegalną krajankę tytoniową

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wadowickiej komendy, zabezpieczyli 6 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Wstępne wyliczenia wskazują, że Skarb Państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie na kwotę około 3 tys. złotych. 

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że na placu targowym w Kalwarii Zebrzydowskiej może być wprowadzany do obrotu nielegalny tytoń. Na początku lutego br. funkcjonariusze pojechali w wytypowane miejsce, gdzie potwierdzili swoje ustalenia. Przy 63-letnim mieszkańcu Krakowa znaleźli worki z zawartością krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna posiadał je również w swoim samochodzie. Policjanci zabezpieczyli łącznie 12 worków o wadze 0,5 kg każdy.

W tym przypadku uszczuplenie Skarbu Państwa spowodowane nielegalnym procederem wstępnie oszacowano na kwotę około 3 tys. złotych. Zebrany w sprawie materiał dowodowy zostanie przekazany do Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

fot. i info: KPP w Wadowicach

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x