Policjanci podczas Pielgrzymki Rodzin pomogli zagubionemu mężczyźnie

Podczas Pielgrzymki rodzin 5 września 2021 r. w rejonie Klasztoru OO. Bernardynów, policjanci zauważyli w tłumie ludzi mężczyznę, którego zachowanie wskazywało na jego zagubienie, był zdezorientowany, nawoływał swoją matkę.

W uroczystościach Pielgrzymkowych uczestniczyło około 70 tysięcy wiernych. Po zakończonej uroczystości w czasie sprawowanego nadzoru nad rozejściem się wiernych z miejsca odbywającej się uroczystości Z-ca Komendanta oraz Kierownik Rewiru Dzielnicowych z Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej zauważyli w tłumie ludzi mężczyznę, którego zachowanie wskazywało na jego zagubienie, był zdezorientowany, nawoływał swoją matkę. W związku z zaistniałą sytuacją nawiązali kontakt z tą osobą. Był to mieszkaniec gminy Czarny Dunajec. Mężczyzna z upośledzeniem posiadający ograniczenia, które wskazywały, iż samodzielnie nie będzie mógł odnaleźć swoich bliskich, ani zwrócić się o pomoc. Kontakt z nim był znacznie utrudniony.

Funkcjonariusze natychmiast zaopiekowali się wymienionym, udzieli mu pomocy, podjęli czynności mające na celu ustalenie jego personaliów co w efekcie doprowadziło do odnalezienia jego matki i przekazania zagubionego mężczyzny pod jej opiekę.

info: KPP w Wadowicach

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x