Podczas święta Policji awans otrzymało 2 policjantów z Komisariatu w Kalwarii Zebrzydowskiej

28 lipca br., na placu przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach odbył się uroczysty apel związany z obchodami Święta Policji. Podczas tegorocznej uroczystości 53 policjantom z komendy oraz podległych jednostek zostały wręczone akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Święto Policji to czas podziękowania wszystkim Policjantkom i Policjantom za ich ciężką i odpowiedzialną służbę, za narażanie własnego życia czy zdrowia dla ochrony życia i zdrowia innych, ale także podziękowania pracownikom Policji za ich trud i wkład, który nierozerwalnie wiąże się ze służbą policyjną.

Tegoroczne obchody Święta Policji, ze względu na konieczność  reżimu sanitarnego, miały skromniejszy charakter i wzięła w nich udział ograniczona liczba osób.

Uroczysty apel rozpoczął się o godz. 10.00 złożeniem meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji w Wadowicach mł. insp. Arkadiuszowi Śniadkowi przez dowódcę uroczystości kom. Artura Studnickiego. W dalszej części odczytano rozkazy, po czym Komendant Powiatowy Policji w Wadowicach – mł. insp. Arkadiusz Śniadek wraz z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach  – mł. insp. Robertem Michną przystąpił do uroczystego wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. Wśród zaproszonych gości byli Poseł na Sejm RP Filip Kaczyński, Wicestarosta Powiatu Wadowickiego Beata Smolec, Burmistrzowie i Wójtowie gmin powiatu wadowickiego wśród których obecny był Burmistrz Augustyn Ormanty.

Z Komisariatu w Kalwarii Zebrzydowskiej awans otrzymali: asp. Dominik Ochman i mł. asp. Tomasz Kapusta, którym serdecznie gratulujemy. Podziękowania i okolicznościowe upominki awansowanym policjantom wręczył Burmistrz Augustyn Ormanty.

W kolejnej części uroczystości burmistrzowie i wójtowie wręczyli wyróżniającym się policjantom i pracownikom Policji nagrody ufundowane przez samorządy powiatu, natomiast Komendant Powiatowy Policji w Wadowicach wyróżnił listami gratulacyjnymi trzech pracowników cywilnych za sumienną i długoletnią pracę. Ponadto 10 osób zostało uhonorowanych okolicznościowymi medalami z okazji 30-lecia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. Wśród odznaczonych znaleźli się m.in. Poseł na Sejm RP Filip Kaczyński oraz mieszkający w Kalwarii Zebrzydowskiej Dawid Herbut.

Wszystkim awansowanym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych i pomyślności w życiu osobistym.

1.5 2 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x