Bilet za 1 zł stworzyliśmy z myślą o wszystkich dzieciach – najmłodszych mieszkańcach naszego regionu, a także młodych turystach odwiedzających naszą piękną Małopolskę. Samorząd Województwa Małopolskiego podjął decyzję o wprowadzeniu „Małopolskiego biletu na ferie”, aby zachęcić podróżnych do korzystania z transportu kolejowego oraz rozpropagować kolej jako ekologiczny środek transportu wśród dzieci i młodzieży – mówi marszałek Witold Kozłowski.
Z oferty „Małopolski bilet na ferie” będą mogły skorzystać dzieci w wieku od 4 roku życia do rozpoczęcia rocznego przygotowania przedszkolnego na podstawie oświadczenia rodzica lub opiekuna o wieku dziecka, a także dzieci i młodzież od rozpoczęcia przygotowania przedszkolnego aż do ukończenia szkoły ponadpodstawowej na podstawie ważnego dokumentu uprawniającego do ulgowego przejazdu. Opłata za bilet wyniesie jedynie 1 zł niezależnie od długości trasy!
Akcja potrwa do 25 lutego 2024 r.
Bilety będą honorowane w pociągach Kolei Małopolskich, POLREGIO oraz w pociągach osobowych „Kolei Śląskich” na odcinku Katowice – Kraków oraz Katowice – Zakopane. Co więcej, będą one również upoważniały do przejazdów autobusami Małopolskich Linii Dowozowych.
Więcej informacji na temat oferty: kolejemalopolskie.com.pl
za: malopolska.pl
About Author
You may also like
-
Policja ostrzega przed fałszywymi sprzedawcami rynien
-
Życzenia Świąteczne od Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Tadeusza Steli i Przewodniczącego Rady Miejskiej Pawła Hebdy
-
Wielki Piątek w kalwaryjskim sanktuarium
-
Życzenia Świąteczne od Marcina Brózdy – Radnego Rady Powiatu w Wadowicach
-
Życzenia od władz Powiatu Wadowickiego z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego
-
Do końca nas umiłował – Misterium w Wielki Czwartek
-
Pogrzeb śp. o. Jacka Janasa w kalwaryjskim sanktuarium
-
Harcerze rajdem powitali wiosnę
-
III Kalwaryjski Jarmark Wielkanocny