Po długiej przerwie zapraszamy na kolejną edycję Złotego Popołudnia do zabytkowego Dworu w Stryszowie

Zapraszamy na kolejną edycję Złotego Popołudnia do zabytkowego Dworu w Stryszowie. Machina do podróży w czasie rusza 16 lipca 2022 roku o godzinie 14:00.

W programie głównie „dolce far niente”, ale dla bardziej aktywnych mamy następujące propozycje:

  • 15.00 wspólny polonez na powitanie (dziedziniec przed dworem) prowadzenie: Teatr Tańca Terpsychora, Szkoła Tańca Jane Austen, Kings Town Dancers.
  • 16.00 wernisaż wystawy „UKRYTE. Historia bielizny od średniowiecza po początek XX w.” – kuratorskie oprowadzanie po wystawie (dr Maria Molenda) i pokaz ubierania gentlemana (Juliusz Zieliński, GRH „Ziemia obiecana”)
  • 17.30 wspólne zdjęcie przed dworem, po którym zapraszamy na „Bal u Telimeny – czyli tańce poważne i żywiołowe”, a następnie na nieodzowne wybory najelegantszego gentelmana.

Na Złotym Popołudniu towarzyszyć nam będzie muzyka na żywo w wykonaniu Pani Justyny Grabowskiej oraz parująca herbata z samowara Pani Gabrieli Krysińskiej. Będzie można także zamówić wykonanie fotografii w technice kolodionowej u Mistrza Szwaczki oraz spotkać się z młodą artystką malarką Julią Janur i pięknymi chartami rosyjskimi z hodowli „Porcelanowa Piękność”.

Nie zapomnijcie o koszach piknikowych i o odpowiednich ubiorach! Z uwagi na Rok Romantyzmu Polskiego zachęcamy do wystąpienia w kreacjach z I połowy XIX wieku. Zwrócicie uwagę również na Wasze kosze piknikowe – unikajmy plastiku i zainspirujmy się estetyką i smakami XIX wieku

Czekamy na Was i życzymy Wam cudownej zabawy!

Wstęp na Złote Popołudnie jest bezpłatny, w przypadku deszczowej pogody wymagana jest jednak wcześniejsza rezerwacja miejsc. Z uwagi na zabytkowy charakter dworu liczba miejsc jest ograniczona.

Prosimy o przesyłanie zapisów na adres:
maciej.walasek@nomina.pl

 

Więcej szczegółów i aktualności na temat wydarzenia można znaleźć na stronach Złotego Popołudnia:

https://www.facebook.com/NominasGoldenAfternoon

http://www.zlote-popoludnie.pl/…/zlote-popoludnie…

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x