Wadowicki Uniwersytet Dzieci ogłasza nabór od 19 lipca!

Twoje dziecko lubi naukę i jest ciekawe świata? Jeśli tak, nie może go zabraknąć wśród studentów i studentek Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci. Od 19 lipca rusza nabór na rok akademicki 2022/2023. Liczba miejsc ściśle ograniczona!

Wadowicki Uniwersytet Dzieci, działający od października 2014 roku, to jeden z większych projektów WCK. Od początku cieszy się dużym zainteresowaniem. Jest to pozaszkolny program skierowany do uczniów od 1 do 8 klasy szkoły podstawowej. Zajęcia w ramach Uniwersytetu odbywają się średnio dwa razy w miesiącu w soboty i są prowadzone przez absolwentów uczelni wyższych, profesorów, doktorantów oraz specjalistów w danych dziedzinach naukowych. Dzieci mają także możliwość udziału w dodatkowych zajęciach, wydarzeniach, konkursach czy wycieczkach. Raz w semestrze wyjeżdżają na zajęcia do krakowskich wyższych uczelni m.in. Uniwersytetu Pedagogicznego, który jest patronem WUD. W roku akademickim 2021/2022 w zajęciach Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci brało udział 120 studentów. Od kilku lat WUD wyróżnia się wydarzeniem jakim są obrony prac licencjackich i magisterskich. Studenci III i V roku biorą udział w seminarium, przygotowują swoje prace, a wybrane prezentowane są na specjalnej uroczystości. W tym roku swoje prace złożyło 12 licencjatów i 7 magistrów. W ramach WUD działa również Rada Studentów oraz od czerwca 2022 r. Rada Naukowa. W roku akademickim 2021/2022 młodzi studenci wzięli udział m. in. w wykładach na temat planety Mars, ssaków z afrykańskiej sawanny, początków kina, Generatora Van de Graffa czy suchego lodu. Młodzi studenci aktywnie uczestniczyli w ćwiczeniach podczas których dowiedzieli się czy można oszukać zmysły, zgłębili cyrkowe tajniki, mogli zobaczyć różne gatunki zwierząt, a nawet zamienić się w małych lekarzy. Dodatkowo dzieci wzięły udział w Nocowaniu w WCK, wycieczkach do FUNZEUM i APILANDI czy warsztatach kulinarnych w CKZiU nr 1 w Wadowicach.

Zapisy na WUD przyjmowane będą od 19 lipca, od godz. 10:00, wyłącznie poprzez specjalny formularz dostępny na stronie internetowej Wadowickiego Centrum Kultury. Studenci WUD będą mieli również promocyjne ceny oraz pierwszeństwo zapisu na takie zajęcia jak: Klub Młodego Architekta, Mali Detektywi, warsztaty Animacji Poklatkowej oraz LEGO KIDS, o których zostaną powiadomieni mailowo.

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x