Papieskie muzeum poszukuje pamiątek

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach poszukuje pamiątek związanych z otwarciem papieskiego muzeum w 1984 r. oraz z inauguracją działania nowej ekspozycji w 2014 r. Domowe archiwa i rodzinne albumy często kryją skarby – fotografie, okolicznościowe druki, bilety wstępu, pocztówki itp. Mogą stać się one cennymi eksponatami, dzięki którym powstanie wystawa ukazująca historię tego wyjątkowego miejsca, od 40 lat troszczącego się o dziedzictwo św. Jana Pawła II. Instytucja będzie gromadzić także wspomnienia związane z Muzeum.

Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc: 33 823 35 55 lub pisząc: muzeum@domjp2.pl

Wadowickie Muzeum zwraca się z prośbą do każdego, kto w ciągu ostatnich 40 lat odwiedził to miejsce, o przejrzenie domowych archiwów i rodzinnych albumów. Poszukiwane są przede wszystkim fotografie – nie tylko z otwarcia w 1984 i 2014, ale też z wizyt w papieskim domu. Ważne są także okolicznościowe druki z tamtego czasu, np. foldery, pocztówki, ulotki, „cegiełki”, obrazki czy dawne bilety wstępu. Instytucja planuje przygotowanie jubileuszowej wystawy, której częścią staną się odnalezione pamiątki i wspomnienia o papieskim muzeum, jego powstawaniu i o osobach, które je tworzyły.

Ma to związek z dwoma jubileuszami, które placówka świętować będzie w 2024 r.: w 1984 r. utworzono w dawnym mieszkaniu rodziny Wojtyłów pierwsze na świecie muzeum poświęcone historii życia św. Jana Pawła II. Jego misja po przebudowie i zaadaptowaniu całej kamienicy kontynuowana jest w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, którego nową ekspozycję stałą otwarto w 2014 roku.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x