Pamiętajmy o ostrożności na przejazdach

Tę fotografię otrzymaliśmy na skrzynkę kontaktową. Kilka dni temu 13 lutego, minęła już 15 rocznica śmierci wybitnego polskiego rajdowcy Janusza Kuliga. Zginął on z przyczyn słabej widoczności na przejeździe w Rzezawie, oraz błędu ludzkiego dróżniczki,która obsługiwała przejazd kolejowy kategorii „A”. Ta fotografia pokazuje, że nadal życie kierowcy zależy od jego zdrowego rozsądku.

fot. Grzegorz

W dyskusji wywołanej tym zdjęciem na DK52info możemy przeczytać bardzo ważny komentarz Linia Kolejowa 117 Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Bielsko-Biała Główna:„A skąd pewność że maszynista tego pociągu roboczego, bo tam jest teraz wstrzymany ruch pociągów, nie miał ograniczenia prędkości na tym przejeździe ze względu na czas robót i z tego powodu wyłączono chwilowo rogatki. Teraz drugie pytanie czy pracownik wykonawcy prac nie strzegł z drugiej strony przejazdu na miejscu a kierowca jak podjechał to pociąg przetaczał się już po tym przejeździe? Mógł ten pracownik stać z drugiej strony ulicy. Nie można osądzać pochopnie takich spraw. Wielokrotnie robiono z takich zdjęć sensację z którą nie mały one nic wspólnego.”

Nigdy, nie powinniśmy ślepo wierzyć na przejazdach automatyce, zresztą w przepisach ruchu drogowego jest to uwydatnione. Cieszmy się dłużej życiem, zachowując zdrowy rozsądek. Dlaczego rogatki nie zadziałały, nie wiadomo. Pamiętajmy, że mogą się uszkodzić i nie warto na „pewniaka” mijać przejazdów kolejowych, szczególnie że obecnie rozpoczęły się prace na liniach kolejowych.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x