Spotkanie Radnych Rady Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Marcina Zadory i Jarosława Lenika z Wicewojewodą Małopolskim Zbigniewem Starcem

Owocna wizyta Radnych u Wicewojewody Małopolskiego

W dniu wczorajszym (15 maja 2019 r.) Radni Rady Miejskiej Kalwarii Zebrzydowskiej odwiedzili Wicewojewodę Małopolskiego Zbigniewa Starca. Podczas spotkania poruszali kwestie rządowego wsparcia dla Gminy Kalwaria Zebrzydowska.

W dniu wczorajszym (15 maja 2019 r.) Radni Rady Miejskiej Kalwarii Zebrzydowskiej Marcin Zadora i Jarosław Lenik, odwiedzili Wicewojewodę Małopolskiego Zbigniewa Starca. Podczas spotkania poruszali kwestie rządowego wsparcia dla Gminy Kalwaria Zebrzydowska.

Jednym z najważniejszych tematów, na jaki rozmawiali z Wicewojewodą, była planowana budowa w Kalwarii Zebrzydowskiej Środowiskowego Domu Samopomocy, który planowany jest obok Przychodni Zdrowia (o czym pisaliśmy w artykule: Środowiskowy Dom Samopomocy w Kalwarii o krok od powstania).Wicewojewoda przyznał, że planowana inwestycja jest ważna z rządowego punktu widzenia wspierania osób niepełnosprawnych i ma nadzieję, że w najbliższym czasie będzie mógł osobiście powiadomić o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, jaki w tej sprawie złożyła gmina.

Kolejnymi tematami, jakie były omawiane były: modernizacji stołówek szkolnych z terenu gminny w ramach programu: Posiłek w Szkole i w Domu (na które dla Zespołu Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Zarządy Osiedli nr 1 i 2 w Kalwarii Zebrzydowskiej zabezpieczyły wkład własny w wysokości 20 tys. zł). Zasygnalizowano także problemy z termomodernizacją i remontem dachu szkoły w miejscowości Przytkowice, które mają spore szanse na przezwyciężenie, jak mówił Wicewojewoda Zbigniew Starzec, o ile tylko gmina przygotuje odpowiednie wnioski.

 Mam nadzieję że dzięki nawiązanej współpracy wkrótce do Gminny Kalwaria Zebrzydowska popłyną dodatkowe środki finansowe z puli Rządowej – mówi Radny Marcin Zadora.

 

 

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x