Ostrzegają przed akwizytorami OZE, aby potem wynająć im salę…

Coraz częściej do Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej wpływają informacje o akwizytorach oferujących mieszkańcom naszej gminy odnawialne źródła energii oraz pomoc w uzyskaniu dofinansowania w programie „Czyste Powietrze”, powołując się przy tym na rekomendację urzędu miasta.

 
Informujemy, że Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej nie rekomenduje żadnych firm komercyjnych, odwiedzających mieszkańców w ich miejscu zamieszkania bądź organizujących spotkania w budynkach użyteczności publicznej na terenie gminy – możemy przeczytać w najnowszym numerze Wiadomości Kalwaryjskich (który dziś – 3 czerwca trafił w ręce redakcji) wydawanych przez Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej i jest przedrukiem informacji UM w Kalwarii Zebrzydowskiej. Takie ostrzeżenia publikują także okoliczne urzędy gmin. Na artykuł zwróciłem szczególnie uwagę, gdyż w Kalwarii można zobaczyć ogłoszenia łudząco podobne, do obwieszczenia urzędowego, zapraszającego w dniu jutrzejszym do Starego Kina (Centrum Kultury) na „zebranie informacyjne dla mieszkańców gminy” nad którym sprawują nadzór merytoryczny „Ekoradcy„.
 
Oczywiście spotkanie to nie jest zebraniem, które zwołał Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej, ani Zarząd Osiedla, czy Sołtys z jednego z sołectw na terenie Gminy. Ekoradcy, nie są także Ekodoradcami. Urząd Miasta wystosował odpowiednie oświadczenie w tej sprawie:
Szanowni mieszańcy.
W związku z komunikatem dotyczącym spotkania informacyjnego dla mieszkańców gminy w dniu 04.06.2024r. o godz. 19.00 w Starym Kinie, dotyczącego aktualnych przepisów/uchwał antysmogowych/norm źródeł ogrzewania oraz aktualnych programów wspierających – Informujemy, iż Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej nie rekomenduje żadnych firm komercyjnych.

Organizatorem spotkania jest firma zewnętrzna.

Apelujemy do mieszkańców o przemyślane decyzje przy podpisywaniu umów, nie działanie pod wpływem emocji oraz rozpoznanie lokalnego rynku, gdyż oferowane usługi często są w cenach znacząco zawyżonych w stosunku do lokalnego rynku, a proponowane profity są wyłącznie chwytem marketingowym, w rzeczywistości są usługami standardowo obowiązującymi.

Ponadto informujemy, że w Urzędzie Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej przyjmuje eko-doradca, który bezpłatnie udzieli informacji o aktualnych przepisach i wymaganiach w związku z wejściem w życie uchwały antysmogowej, norm źródeł ogrzewania oraz bezpłatnego przygotowywania wniosku o dofinansowanie, wniosku o płatność w ramach programu priorytetowego „Czyste Powietrze”, i pomoc w realizacji inwestycji.

Nie odmawiam oczywiście nikomu prawa do zarabiania pieniędzy, jednak skojarzenia w wyglądzie oświadczenia powodują niesmak.
Andrzej Famielec
 

ps. Sprowadzając poprawność danych w UM otrzymałem informację o opublikowaniu powyższej informacji na facebooku Gminy Kalwaria Zebrzydowska.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x