Oddział Noworodków i Wcześniaków Szpitala Powiatowego w Wadowicach posiada od 1 listopada II poziom referencyjny

To dobra wiadomość dla mieszkańców Powiatu Wadowickiego, od 01.11.2019r. Oddział Noworodków i Wcześniaków Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach posiada II poziom referencyjny.

To dobra wiadomość dla mieszkańców Powiatu Wadowickiego, od 01.11.2019r. Oddział Noworodków i Wcześniaków Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach posiada II poziom referencyjny. Dyrektor ZZOZ w Wadowicach Beata Szafraniec podpisała stosowną umowę z MOW NFZ. Oznacza to m.in., że oddział spełnia dodatkowe wymagania dotyczące organizacji udzielania świadczeń oraz wyposażenia w sprzęt i aparaturę medyczną zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego. W naszym szpitalu mogą być leczone noworodki wymagające intensywnej opieki medycznej, które do tej pory musiały być przekazywane do ośrodków o wyższym poziomie referencyjnym np. do Krakowa.

Podniesienie do II poziomu referencyjności Oddziału Noworodków i Wcześniaków przyczyni się do zapewnienia kompleksowej opieki nad matką i noworodkiem.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x