Oddano nowe boisko przy „Koperniku” w Kalwarii Zebrzydowskiej

Dobre wieści dla mieszkańców Gminy Kalwaria Zebrzydowska, a szczególnie uczniów kalwaryjskiego ZSiPO. Nowe boisko wielofunkcyjne przy placówce zostało oficjalnie oddane do użytku. Obiekt ma nawierzchnię poliuretanową. Jest ogrodzony i oświetlony, posiada również monitoring, zestaw do street workout i stoły do tenisa stołowego.

– Wielokrotnie mówiliśmy, że stawiamy na sport i rozwój infrastruktury sportowej. Po oddaniu do użytku boisk przy powiatowych szkołach w Andrychowie, Radoczy i Wadowicach, przyszedł czas na Kalwarię. W tym roku wykonaliśmy boisko przy ZSiPO, w przyszłym chcemy wybudować kompleks przy Zespole Szkół im. KEN – przypomina wicestarosta Beata Smolec.

Wykonawcą prac przy kalwaryjskim boisku była firma TORAKOL sp. z o. o. z Radziejowa. Koszt inwestycji wyniósł ponad 491 tys. zł., z czego 116 180 zł pochodziło z dotacji z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach projektu pn. „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa – MIRS” 2021.

– Nowe boiska oraz infrastruktura sportowa i okołosportowa, to powód do radości nie tylko dla nas czy dyrekcji naszych szkół, ale przede wszystkim gwarancja bezpiecznego uprawiania sportu przez uczniów. Cieszymy się, że z nowoczesnych i funkcjonalnych obiektów będą mogli korzystać również mieszkańcy. Przecież nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie! – podsumowuje starosta Eugeniusz Kurdas.

tekst i foto: Powiat Wadowicki

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x