Oddaj przeterminowane leki – nowa akcja Samorządu i Aptek

Od kilku tygodni można oddawać przeterminowane leki w dodatkowych pięciu punktach na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska. W wielu domu można znaleźć przeterminowane leki, których już nie użytkujemy. Warto pamiętać, że leki to odpady niebezpieczne. Nie wolno ich wyrzucać wraz z odpadami komunalnymi, ani też spuszczać w kanalizacji.

W wielu domach można znaleźć przeterminowane leki, których już nie użytkujemy. Warto pamiętać, że leki to odpady niebezpieczne! Nie wolno ich wyrzucać wraz z odpadami komunalnymi, ani też spuszczać w kanalizacji. Może to doprowadzić do zagrożenia chemicznego niebezpiecznego dla środowiska naturalnego lub zagrożenia zdrowotnego dla osób (które mogą je znaleźć) i zwierząt (żerujących na wysypiskach śmieci). Przeterminowane leki są też szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci.

Dlatego też wychodząc naprzeciw mieszkańcom, gmina Kalwaria Zebrzydowska zorganizowała dodatkowo z poszczególnymi punktami aptecznymi zbiórkę przeterminowanych leków. Leki można oddawać następujących miejscowościach:

Brody: Apteka nad Cedronem, Brody 148

Kalwaria Zebrzydowska: Twoja Apteka, al. Jana Pawła II 7
Kalwaria Zebrzydowska: Apteka Hygieia, ul. Krakowska 18a

Leńcze: Apteka, Leńcze 363

Przytkowice: Punkt Apteczny, Przytkowice 605

fot. Andrzej Famielec

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x