Odblaskowa Szkoła

W roku szkolnym 2019/2020 Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Brodach zgłosiła swój udział w konkursie o tematyce bezpieczeństwa na drodze pt. „Odblaskowa szkoła” organizowanym przez Wydział Ruchu
Drogowego Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Małopolski Urząd Marszałkowski. Daje on możliwość wskazania, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo uczniów zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Jego celem jest również promowanie inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Szkoła realizować będzie ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe.

W roku szkolnym 2019/2020 Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Brodach zgłosiła swój udział w konkursie o tematyce bezpieczeństwa na drodze pt. „Odblaskowa szkoła” organizowanym przez Wydział Ruchu Drogowego Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Małopolski Urząd Marszałkowski. Daje on możliwość wskazania, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo uczniów zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Jego celem jest również promowanie inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Szkoła realizować będzie ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe.

W ramach udziału w akcji odbywać się będą intensywne działania w różnym zakresie m.in. Wszyscy uczniowie „świecić” będą przykładem nosząc kamizelki odblaskowe podczas wyjść i wycieczek. Dla młodszych wychowanków zorganizowany będzie konkurs plastyczny, a dla starszych test wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. We wszystkich klasach powstają gazetki promujące noszenie odblasków i bezpieczne poruszanie się po drodze. Wychowankowie SP w Brodach aktywnie uczestniczyć będą w prelekcjach z przedstawicielami policji, a na zajęciach edukacyjnych oraz dodatkowych poruszane będą tematy o bezpieczeństwie. Konkurs „Odblaskowa Szkoła” to nie tylko rywalizacja uczniów, ale przede wszystkim dbałość o bezpieczeństwo najmłodszych.

materiał: Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Brodach

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x