Od Skandalu do Powołania – Filkówka idzie jak burza

Pomimo wygranego meczu 8:3 z Wisłą Brzeźnica drużyna dziewcząt z Barwałdu Średniego została ukarana walkowerem 0-3. Wszystko przez to, że wśród dziewcząt z Filkówki wystąpiła czternastolatka, która za kilka dni kończy dopiero 15 lat. W V lidze małopolskiej może grać zawodniczka, która skończyła 15 lat. Co ciekawe, ta historia kończy się jednak dla Amelii szcześliwie, gdyż otrzymała szansę na grę w reprezentacji Małopolski.


Pomimo wygranego meczu 8:3 z Wisłą Brzeźnica drużyna dziewcząt z Barwałdu Średniego została ukarana walkowerem 0-3. Wszystko przez to, że wśród dziewcząt z Filkówki wystąpiła czternastolatka, która za kilka dni kończy dopiero 15 lat. W V lidze małopolskiej może grać zawodniczka, która skończyła 15 lat. Co ciekawe, ta historia kończy się jednak dla Amelii szczęśliwie, gdyż otrzymała szansę na grę w reprezentacji Małopolski.

Po niedzielnym meczu (rozegranym 20 września) rozjechana przez walec Filkówki Wisła Brzeźnica (8 do 3) pisze o skandalu, gdyż wśród zwycięskiej drużyny była zawodniczka, która nie ukończyła 15 lat. Smaczku sprawie dodaje fakt, iż w Internecie krążą opinie, że jeszcze w lutym taka sama sytuacja była w oskarżającej Barwałd Brzeźnicy. 

„V LIGA KOBIET WISŁA BRZEŻNICA – FILÓWKA BARWAŁD 3-0

Mecz gramy w bardzo dużym osłabieniu pierwszą połowę w 10 a drugą po kontuzji debiutującej Małgorzaty Biesiady w 9.Mecz ułożył się nam bardzo dobrze po golu Urszuli Kowal prowadzimy 1-0 a w drugiej połowie grając w dziewiątkę Małgorzata Kołodziejska strzela dwa kolejne gole po przepięknych przebojowych akcjach po których ręce same składały się do oklasków, ale WIELKIE BRAWA należą cię całej drużynie która wystąpiła w składzie

Skład – Becker Krystyna, Biesiada Małgorzata, Górecka Anna, Kołodziejska Małgorzata, Kowal Urszula, Nędzka Wiktoria, Pawlik Iwona, Smęder Jadwiga, Sternalska Karolina, Stypuła Dagmara.

Mecz kończy się WIELKIM SKANDALEM filówka barwałd wystawiła zawodniczkę która absolutnie nie miała prawa grać ale wzmocniła drużynę by NAS ograć – NIE UDAŁO SIĘ filówce barwałd PRAWDA WYSZŁA NA JAW – MEGA SKANDAL – WALKOWER 3-0” – Stanowisko Wisły Brzeźnica

 

Wiele można by o tej sprawie pisać, ale jak podaje Podokręg Piłki Nożnej Wadowice prawo jest prawo i Brzeźnica wygrywa z Barwałdem walkowerem 3-0. : „Komisja Gier Podokręgu Piłki Nożnej, rozpoznając na posiedzeniu w dniu 25 września 2020 roku, po analizie sprawozdań sędziów spotkań, postanowiła: 1. Rozegrane zawody Wisła Brzeźnica – Filkówka Barwałd (20.09.2020 r.) w klasa IV Liga Kobiet zostały zweryfikowane jako walkower 3-0 ( wynik na boisku 3 : 8 ) na korzyść drużyny Wisła Brzeźnica bowiem drużyna Filkówka Barwałd wystawiła do gry zawodniczkę, która nie ma ukończonych 15 lat – przyjęto pismo wyjaśniające klubu. Podstawa prawna: Regulamin Rozgrywek V liga Kobiet Małopolskiego Związku Piłki Nożnej na sezon 2020/2021 par. 5 pkt. 5”

Amelia, o której mowa, otrzymała już powołanie na mecz do drużyny grającej w centralnej lidze juniorek, w której są reprezentantki małopolski i polski na mecz z kadrą wojewódzką MZPN Polski U15 (2006). Jest to chyba najlepszy komentarz do całej sytuacji. Drugim bowiem najlepszym jest stanowisko samego klubu KS Filkówka Barwałd Średni:

„Do nietypowej sytuacji doszło w spotkaniu V ligi kobiet niemal 15-letnia dziewczyna uprawniona do gry w zespole KS „Filkówka” Barwałd Średni prawie w pojedynkę wygrywa mecz dla swojego zespołu. Pokonując drużynę lidera ligi na ich obiekcie w stosunku 3:8. Co ciekawe w drużynie przeciwniczek znajdziemy doświadczone zawodniczki z I-wszo i II-go ligową przeszłością, a nawet reprezentantki kraju w futsalu. Kim jest ta dziewczyna grająca niczym długowłosy Kapitan Tsubasa z popularnej kreskówki? To na co dzień skromna, żeby nie powiedzieć nieśmiała 14-letnia uczennica z Mucharza, której wielką pasją jest piłka nożna. Od wielu lat gra w klubach z dziewczynami i chłopakami właśnie kopiąc piłkę. Gdy nadszedł moment, w którym udanie zadebiutowała w seniorskiej piłce kobiet okazało się, że brak kilkudziesięciu dni do jej piętnastych urodzin, jest wielkim problemem i mimo początkowej zgody PPN w Wadowicach, nie może zagrać w żadnej lidze kobiecej w tej rundzie. Dodatkowo jej drużyna została ukarana walkowerem po donosie telefonicznym przedstawiciela drużyny przeciwnej, bo na Seniorki jest za młoda, na Trampkarki jest za stara, a Juniorki Młodsze są w województwie tylko trzy drużyny widmo, które nie zagrają już żadnego meczu w tym roku. Dziewczyna w tym momencie niemal rzuciła buty w kąt i czuła się jak ktoś, komu odebrano wielkie marzeni , a przede wszystkim pasję. Jednak PPN w Wadowicach widząc umiejętności dziewczyny i jej wielką wolę walki oraz zaangażowanie w dotychczasowych rozgrywkach (m.in. zdobyła mistrzostwo futsalu seniorek i wicemistrzostwo 4 ligi ze swoim poprzednim klubem) postanowił nie karać jej za „niewłaściwy PESEL” i pozwolił jej kontynuować rytm meczowy w lokalnej lidze juniorów z chłopakami. Wprawdzie debiutancki mecz zakończył się porażką jej drużyny, jednak bohaterka naszego artykułu, pięknym strzałem z wolnego niemal pokonała bramkarza przeciwników, a dokładniej- asystowała przy bramce honorowej dla swojej drużyny. W opinii trenerów oglądających mecz, można ją uznać za MVP tego spotkania. W tym momencie pada pytanie dlaczego taka uzdolniona sportowo dziewczyna, sprawna fizycznie, nie może grać z koleżankami z drużyny w której trenowała wiele miesięcy? Może warto ją sprawdzić w kadrze wojewódzkiej czy Polski dla jej rocznika, jeżeli tak się jej rywale w kobiecej piłce obawiają…”

Klubowi, a zwłaszcza Amelii życzymy samych sukcesów i radości z gry!!! Jesteśmy z Wami!

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x