Obchody Dnia Ziemi w gminie Kalwaria Zebrzydowska

Akcja Sprzątania Świata, która miała miejsce na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska to nie tylko jeden dzień – 22 kwietnia ale prawie dwa tygodnie aktywności Mieszkańców.

W tą szlachetną inicjatywę włączyło się wiele sołectw, placówek oświatowych oraz sami Mieszkańcy z Gminy Kalwaria Zebrzydowska. Łącznie zebranych zostało około 250 worków z terenów miejskich oraz wiejskich, które zostały przekazane do Firmy POL – KOM – TECH.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że akcja sprzątania świata ma wymiar ekologiczny. Uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Kalwaria Zebrzydowska podjęli to wyzwanie ochoczo, przyczyniając się do nieskazitelnego wyglądu „własnego podwórka”.

Mówiąc o edukacji ekologicznej należy nadmienić, że w ramach akcji, w dniu 27 kwietnia 2022 r. przy udziale Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyna Ormanty nastąpiło oficjalne zaprezentowanie samochodu komunalnego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych „Empol”, który został oklejony zwycięskimi pracami uczniów biorących udział w konkursie ekologicznym „Ekoświat za 100 lat”.

Podczas prezentacji uczniowie brali udział w różnych grach i zabawach, które przygotowało Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych „Empol” wspólnie z Referatem Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za miejsce gdzie żyją ! Spotkajmy się znów za rok, ale zawsze dbajmy o Nasze środowisko.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x