O takim placu zabaw marzyli najmłodsi … i nie tylko – za tydzień rozpoczną się prace na placu zabaw przy Bibliotece

2 czerwca ruszą prace związane z przebudową placu zabaw przy Al. Jana Pawła II w Kalwarii Zebrzydowskiej. Już po zakończeniu inwestycji miejsce to stanie się bardziej bezpieczne, podłoże zostanie wypełnione specjalną matą, pojawią się też nowe zabawki. To miejsce zapewne stanie się najbardziej obleganym miejscem przez dzieci.

O powstanie takiego placu zabaw zabiegał radny Rady Miejskiej Łukasz Dragan, który nie ukrywa swej radości z rozpoczęcia prac na placu zabaw.

Bardzo się cieszę, gdyż było to moje marzenie jak również wielu rodziców, o którego realizację starałem się od początku kadencji – mówi radny Łukasz Dragan i dodaje Na sesji została przegłosowana autopoprawka do budżetu, a w niej brakująca kwota 365 tys. zł na modernizację placu zabaw na Al. Jana Pawła II. Dziękuję Panu Burmistrzowi i Radnym za poparcie.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie 585 tys. zł, a 225 tys. zł pozyskano z Rządowego Funduszu Inwestycji lokalnych – gminy górskie. Trzeba też pamiętać, że aby zrealizować wspomnianą inwestycję Urząd Miasta był zmuszony przeprowadzić cztery przetargi.

Zakres prac na placu zabaw będzie obejmował: wymianę nawierzchni na nawierzchnię poliuretanową, zostanie uzupełniona zieleń, zachowany zostanie obecny drzewostan, zostanie wymienione również ogrodzenie.

Dzieci najbardziej ucieszą się z nowych zabawek, jakie pojawią się na placu, a znajdą się tutaj zabawki o intrygujących nazwach jak: bujak Dino, huśtawka Ważka, bujak Króliczki, będzie też nowa huśtawka, karuzela, piaskownica. Konserwację przejdzie linarium, zamek, huśtawka i karuzela.

Plac zostanie zamknięty 2 czerwca i rozpoczną się na nim prace, od tego czasu aż do odbioru prac nie będzie można korzystać z tego terenu, zakończenie inwestycji zaplanowano na koniec września. Na ten czas samorząd kalwaryjski prosi o korzystanie z placu zabaw przy ul. Jagiellońskiej.

W dniu dzisiejszym (26 maja) przekazano plac budowy wykonawcy, w którym uczestniczyli Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty, Radny Łukasz Dragan, Przewodniczący Zarządu Osiedli nr 1 Tadeusz Stela, Wykonawca, Inspektor nadzoru inwestorskiego, a także Dyrektor CKSiT Andrzej Burdek, Dyrektor Biblioteki Publicznej Bogusława Moskała i pracownicy UM.

 

info: UM w Kalwarii Zebrzydowskiej
fot. Andrzej Famielec

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x