Nieznana substancja na poczcie w Kalwarii

Z ostatniej chwili.

13:39 Poczta i bank na nowo otwarte.

12:00 Poczta Kalwaryjska zamknięta. 

W czwartek około południa strażacy otrzymali zgłoszenie o tajemniczej substancji chemicznej w placówce pocztowej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Jak informują nas strażacy, pracownicy i klienci poczty zaczęli się skarżyć na przykry zapach, bóle głowy i gardła.

Na miejsce zadysponowano strażaków zawodowych z JRG Wadowice, druhów ochotników z OSP Kalwaria Zebrzydowska a także policje. Ewakuowano z budynku zarówno pracowników jak i petentów.

Ewakuowano również 5 osób z firmy ubezpieczeniowej znajdującej się nad placówką. Wezwany został Pluton Ratownictwa Chemicznego z Krakowa w celu ustalenia z jaką substancją mamy do czynienie — poinformował nas Krzysztof Cieciak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach.

Policja ustala okoliczności tego zdarzenia. Na razie nie wiadomo, czy substancja znajdowała się w jednej z paczek czy listów i doszło do wycieku czy ktoś celowo ją tutaj rozpylił.

Przed budynkiem znajdują się wozy straży pożarnej. Sytuacja wygląda na opanowaną. Prawdopodobnie poczta będzie zamknięta około godziny.

Dla klientów Poczty Polskiej dostępny jest teraz drugi punkt poczty –  agencja pocztowa Rynek 28, Kalwaria Zebrzydowska.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x