Niesprawna ciężarówka i źle zabezpieczony ładunek w Łękawicy

Zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i nałożeniem na kierującego mandatu karnego w wysokości 700 zł, tak zakończyła się kontrola drogowa niesprawnej technicznie wywrotki, której postanowili przyjrzeć się bliżej małopolscy inspektorzy.

W czwartek, 29 czerwca 2017 r. inspektorzy z oddziału terenowego w Chrzanowie, w miejscowości Łękawica zatrzymali do kontroli drogowej samochód ciężarowy. Pojazd typu wywrotka przewoził kamień z kamieniołomu w Barwałdzie.

Inspektorzy ujawnili liczne nieprawidłowości stanu technicznego ciężarówki, a przewożony ładunek nie został zabezpieczony we właściwy sposób, co stwarzało zagrożenie w bezpieczeństwie ruchu drogowego. W trakcie kontroli stanu technicznego pojazdu, stwierdzono całą listę poważnych usterek: niesprawne światła STOP, niesprawne światła pozycyjne przednie oraz przeciwmgielne tylne, uszkodzone tablice wyróżniające dla pojazdu długiego i ciężkiego, nieszczelny układ wydechowy, pęknięta rama pomocnicza oraz pęknięta rama skrzyni ładunkowej, uszkodzone i nadmiernie zużyte opony, uszkodzone mocowania błotników, wycieki z siłownika wywrotu, uszkodzone i zużyte mocowania amortyzatorów przednich, a także wystające poza obrys pojazdu ostre elementy nadwozia.

Z powodu stwierdzonych nieprawidłowości pojazd został wycofany z ruchu drogowego, a kierowca ukarany przez inspektorów mandatem karnym w kwocie 700 zł.

Fotografie: ITD

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x