Nie żyje Janusz Jędrygas. Przewodnik zmarł na szlaku przy Leskowcu

W wieku 59-lat, prowadząc grupę wycieczkową w okolicach Leskowca, zmarł Janusz Jędrygas, wadowiczanin, przewodnik beskidzki, tatrzański, terenowy, instruktor przewodnictwa oraz pilot wycieczek.

Bardzo smutna wiadomość dla mieszkańców Wadowic i okolic. W czwartek (7.06) w wieku 59-lat zmarł Janusz Jędrygas. Odszedł „na stanowisku pracy”, prowadząc wycieczkę w okolicach Leskowca.

Wadowiczanin, przewodnik beskidzki, przewodnik tatrzański, przewodnik terenowy, instruktor przewodnictwa oraz pilot wycieczek. Jeden z najbardziej doświadczonych przewodników Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach. Zajmował się również znakowaniem, malowaniem i projektowanie szlaków turystycznych pieszych oraz rowerowych a także projektowaniem i wykonaniem ścieżek dydaktycznych. 

Był także autorem przewodników turystycznych, artykułów prasowych, redaktorem naczelnym „Kwartalnika w Górach” oraz pracownikiem wydziału Obsługi Ruchu Turystycznego w Urzędzie Miejskim w Wadowicach

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę (9.06) o godzinie 11:00 w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach. Pół godziny wcześniej rozpocznie się modlitwa różańcowa. Janusz Jędrygas spocznie na cmentarzu parafialnym w Wadowicach.

 

(Marcin Guzik)
WadowiceOnline.pl

0 0 votes
Article Rating

About Author

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x