Pieczćć pocztowa Jubileusz 400-lecia lokalizacji Kalwarii Zebrzydowskiej. 25.06.2017 Kalwaria Zebrzydowska

Na poczcie pożegnaliśmy pięczęć Jubileuszową

W dniu wczorajszym po raz ostatni można było skorzystać ze specjalnej pieczęci na Poczcie w Kalwarii Zebrzydowskiej. Po wyznaczonym przez Zarząd Poczty Polskiej czasie, wraca ona do skarbca pocztowego.

W dniu wczorajszym po raz ostatni można było skorzystać ze specjalnej pieczęci Jubileuszu 400-lecia lokalizacji Kalwarii Zebrzydowskiej na Poczcie. Po wyznaczonym przez Zarząd Poczty Polskiej czasie, wraca ona do skarbca pocztowego.

Pieczęć została wykonana z wielką starannością i wokół pięknie stylizowanego herbu Radwan (herbu szlacheckiego Mikołaja Zebrzydowskiego, który także jest herbem miasta) gdzie na polu widnieje chorągiew kościelna, o trzech polach, z frędzlami u dołu z zaćwieczonym na wierzchu krzyżem kawalerskim, posiadająca klejnocie trzy pióra strusie, widnieje napis: 400 rocznica lokalizacji Kalwarii Zebrzydowskiej. Poniżej widnieją słowa Jana Pawła II: „Tutaj moje serce zostało na zawsze”. Po bokach herbu widnieją daty 1617 i 2017 a poniżej data dzienna 25.06.2017 wraz z napisem Kalwaria Zebrzydowska.

Pieczęć zgodnie z regulaminem Poczty Polskiej, po z góry określonym terminie użytkowania przez Zarząd Poczty Polskie wraca do skarbca pocztowego i wyjeżdża z Kalwarii. Miejmy nadzieję, że częściej będzie można zobaczyć w Kalwarii takie perełki od Poczty Polskiej.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x