/Mieszkańcy Zarzyc Wielkich pytają co z chodnikiem?

Mieszkańcy Zarzyc Wielkich pytają co z chodnikiem?

W Zarzycach Wielkich trwają kontrowersje wokół budowy chodnika. Mieszkańcy pomimo słoty chodzą ulicą, bowiem chodnik, który miał być oddany zgodnie z przetargiem do końca października, nadal jest „w produkcji”…

To jest jakaś masakra, czy można sprawdzić czy oni ten chodnik robią tak jak powinni? – takie pytanie zadał nam czytelnik portalu Kalwaria 24. Materiał który został kiedyś zwieziony, wygląda jak jakiś odpad z innych robót budowlanych.

Zaniepokojenie faktem braku prac z przebudową oraz dziwnym materiałem składowanym przez wykonawcę na działkach należących do OSP w Zarzyce Wielkie (bez zgody właściciela), Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Kalwarii Zebrzydowskiej Piotr Kumor, skierował w interpelacji do Burmistrza Miasta Augustyna Ormantego 14 października. W interpelacji możemy przeczytać między innymi, że „(…) Niestety pomimo próśb w Urzędzie, wykonawca nie wykonał zadania w okresie wakacji, kiedy Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zarzycach Wielkich nie pracował i był mniejszy ruch na drodze.

Radny załącza w interpelacji fotografie zwiezionego materiału, które pozwalamy sobie opublikować oraz prosi Urząd o kontrolę wykonania zamówienia zgodnie ze specyfikacją.

W odpowiedzi na interpelację od Urzędu Miasta dowiadujemy się, że Wykonawca wskazał termin zakończenia robót na dzień 15 listopada 2019 r. oraz, że materiały powinny być takie jak  w specyfikacji zamówienia.

Powyższe informacje zawarte są na stronach BIP Urzędu Miasta Kalwaria Zebrzydowska: https://bip.malopolska.pl/umkalwariazebrzydowska,a,1675587,interpelacja-z-dnia-14102019-r-przebudowa-drogi-w-zarzycach-malych.html

Warto także zobaczyć specyfikację przetargu, także dostępną na BIP Urzędu Miasta Kalwaria Zebrzydowska https://bip.malopolska.pl/umkalwariazebrzydowska,a,1613157,przebudowa-drog-gminnych-oraz-remont-parkingu-na-terenie-gminy-kalwaria-zebrzydowska-z-podzialem-na-.html

Zgodnie z przetargiem prace nad budową chodnika miały być zakończone 31 października 2019 r., jednakże w związku z pracami uzupełniającymi na kwotę 78.727 zł planowany termin zakończenia zadania (zgodnie z umową z UM Kalwaria Zebrzydowska) jest 30 listopada 2019 r., przedłużono budowę chodnika dla pieszych do samej szkoły.

Szkoda jednak, że przez całe wakacje, kiedy był najbardziej sprzyjający czas na wykonanie robót, nic się praktycznie tam nie działo. Dziś za to można było zobaczyć rodziców i dziadków odbierających ze szkoły swe pociechy, które mijały w słocie nadal trwającą budowę. Jedna z osób dziś zauważyła: „że jak mróz chwyci, to ta robota się psu na budę nada.” 

Czytelnicy mnożą pytania: czy widoczne na zdjęciu odpady budowlane zostały usunięte i czy został powiadomiony inspektor ochrony środowiska? 

Na chwilę obecną miejsce budowy wygląda tak:

 

Reklama