Mieszkańcy Zarzyc Wielkich pytają co z chodnikiem?

W Zarzycach Wielkich trwają kontrowersje wokół budowy chodnika. Mieszkańcy pomimo słoty chodzą ulicą, bowiem chodnik, który miał być oddany do końca października, nadal jest „w produkcji”…

W Zarzycach Wielkich trwają kontrowersje wokół budowy chodnika. Mieszkańcy pomimo słoty chodzą ulicą, bowiem chodnik, który miał być oddany zgodnie z przetargiem do końca października, nadal jest „w produkcji”…

To jest jakaś masakra, czy można sprawdzić czy oni ten chodnik robią tak jak powinni? – takie pytanie zadał nam czytelnik portalu Kalwaria 24. Materiał który został kiedyś zwieziony, wygląda jak jakiś odpad z innych robót budowlanych.

Zaniepokojenie faktem braku prac z przebudową oraz dziwnym materiałem składowanym przez wykonawcę na działkach należących do OSP w Zarzyce Wielkie (bez zgody właściciela), Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Kalwarii Zebrzydowskiej Piotr Kumor, skierował w interpelacji do Burmistrza Miasta Augustyna Ormantego 14 października. W interpelacji możemy przeczytać między innymi, że „(…) Niestety pomimo próśb w Urzędzie, wykonawca nie wykonał zadania w okresie wakacji, kiedy Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zarzycach Wielkich nie pracował i był mniejszy ruch na drodze.

Radny załącza w interpelacji fotografie zwiezionego materiału, które pozwalamy sobie opublikować oraz prosi Urząd o kontrolę wykonania zamówienia zgodnie ze specyfikacją.

W odpowiedzi na interpelację od Urzędu Miasta dowiadujemy się, że Wykonawca wskazał termin zakończenia robót na dzień 15 listopada 2019 r. oraz, że materiały powinny być takie jak  w specyfikacji zamówienia.

Powyższe informacje zawarte są na stronach BIP Urzędu Miasta Kalwaria Zebrzydowska: https://bip.malopolska.pl/umkalwariazebrzydowska,a,1675587,interpelacja-z-dnia-14102019-r-przebudowa-drogi-w-zarzycach-malych.html

Warto także zobaczyć specyfikację przetargu, także dostępną na BIP Urzędu Miasta Kalwaria Zebrzydowska https://bip.malopolska.pl/umkalwariazebrzydowska,a,1613157,przebudowa-drog-gminnych-oraz-remont-parkingu-na-terenie-gminy-kalwaria-zebrzydowska-z-podzialem-na-.html

Zgodnie z przetargiem prace nad budową chodnika miały być zakończone 31 października 2019 r., jednakże w związku z pracami uzupełniającymi na kwotę 78.727 zł planowany termin zakończenia zadania (zgodnie z umową z UM Kalwaria Zebrzydowska) jest 30 listopada 2019 r., przedłużono budowę chodnika dla pieszych do samej szkoły.

Szkoda jednak, że przez całe wakacje, kiedy był najbardziej sprzyjający czas na wykonanie robót, nic się praktycznie tam nie działo. Dziś za to można było zobaczyć rodziców i dziadków odbierających ze szkoły swe pociechy, które mijały w słocie nadal trwającą budowę. Jedna z osób dziś zauważyła: „że jak mróz chwyci, to ta robota się psu na budę nada.” 

Czytelnicy mnożą pytania: czy widoczne na zdjęciu odpady budowlane zostały usunięte i czy został powiadomiony inspektor ochrony środowiska? 

Na chwilę obecną miejsce budowy wygląda tak:

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Estee
Estee
5 listopada 2019 19:02

Bez sensu. Przyszła ekipa, działa, zrobi i skończy. Nie rozumiem całego zamieszania. Do szkoły zrobią chodnik i źle? Gdyby nic nie było robione, to wówczas można byłoby mieć pretensje. Przynajmniej dzieci spokójnie dojdą do szkoły PO CHODNIKU. Przed 8 ciężko przejść, tyle pędzi tam samochodów. Będzie bezpieczniej. Nie rozumiem. Jestem mieszkanką Zarzyc Wielkich i nie mam pretensji i nie pytam co z chodnikiem, choć prowadzę dziecko co dzień do szkoły. Trochę ruchu nie zaszkodzi dzieciom i rodzicom!! Kilkanaście metrów ciężko podejść :/ Jeszcze taki się nie urodził, co by każdemu dochodził 😉 żal…

Estee
Estee
Reply to  Estee
5 listopada 2019 19:03

*dogodził 😀

Borys
Borys
Reply to  Estee
6 listopada 2019 16:42

Proszę pani, czy realizowanie zamówienia publicznego z materiałów odpadowych (widać co leży koło remizy OSP) też pani nie przeszkadza. Jak za parę lat chodnik będzie pofalowany to przyjdzie pani w czynie społecznym poprawić kostkę żeby sobie dzieci na niej zębów nie powybijały, wątpię.

Małgorzata Madeja
Małgorzata Madeja
7 listopada 2019 13:06

Tak naprawdę to trzeba byłoby zacząć od początku 10 kwietnia po wyborach sołtysa odbyło się spotkanie na którym każda wieś otrzymała środki finansowe na inwestycje drogowe na Wsi. Nasza Wieś otrzymała kwotę 57 000 złotych. Na tą kwotę ogłoszono przetarg . W ramach przeprowadzonego przetargu wygrała firma która dała najniższą cenę 47 000,- z terminem wykonania inwestycji do 31.10. 2019 r a długość tego miała być około 78 m. W związku z tym w czerwcu Rada Sołecka z pieniędzy pozostawionych do Jej dyspozycji postanowiła przekazać kwotę 25 000,- na zwiększenie zakresu robót czyli zwiększeniu długości chodnika jednocześnie zostało umówione spotka… Czytaj więcej »

Borys
Borys
Reply to  Małgorzata Madeja
7 listopada 2019 19:21

Jeżeli Pani Sołtys twierdzi że materiały do budowy chodnika są właściwe to dlaczego firma wykonawcza zwozi i składuje na terenie sołectwa odpady po budowlane. A tak na marginesie czy to jest ten sam inspektor nadzoru który sprawował pieczę nad pracami przy chodniku przez wieś, efekty dziadowskiego materiału użytego do podbudowy widzi każdy.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x