Majowe spektakle przy ul. Teatralnej 1 w Wadowicach

Trzy teatry działające przy Wadowickim Centrum Kultura zapraszają na majowe spektakle. Już najbliższą weekend (8 maja) w sali kameralnej będzie można obejrzeć „Oszustkę” na podstawie jednoaktówki Ephraima Kishona oraz 9 maja „Fabrykę lalek”, autorski spektakl Pawła Buszewicza. Pod koniec miesiąca, 26 maja w sali teatralnej WCK, Teatr Tańca re-Wizja wystawi „Anioła Życia”, inscenizację inspirowaną losem Stanisławy Leszczyńskiej – położnej z Auschwitz w reżyserii Żanety Żytko. Zapraszamy.
Bezpłatne wejściówki można odebrać w sekretariacie WCK. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Teatr Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Premiera spektaklu pt. „OSZUSTKA”

8 maja (niedziela) 2022 r. godz. 17:00

Sala kameralna WCK

Spektakl na podstawie jednoaktówki Ephraima Kishona pt. „Oszust”.
E.Kishon (1924-2005), izraelski pisarz, felietonista i reżyser słynął z lekkiego pióra i ogromnego poczucia humoru. Jednak pozorna niefrasobliwość, z jaką portretował współczesnych, i zabawność opisywanego świata kryją w sobie pewną niepokojącą uniwersalność.

Reżyseria: Paweł Buszewicz

Występują: Dorota Daszkiewicz, Nina Kamińska, Henryka Sordyl, Teresa Stańco, Maria Szydło, Anna Tomczyk, Anna Wacław, Anna Żmuda, Kazimierz Głuszczak, Aleksander Sapeta.


Teatr Sokół

Premiera autorskiego spektaklu pt. „FABRYKA LALEK”

9 maja (poniedziałek) 2022 r. godz. 18:00

Sala kameralna WCK

Zataczamy koła. Od wieków to się nie zmienia: wspinamy się na wyżyny myśli technologicznej, sprawdzamy jej owoce, wpadamy w zachwyt nad sobą i swoim dziełem, które po jakimś czasie udowadnia nam naszą słabość. Po chwili zniechęcenia zapala się jednak w naszej głowie lampka: już wiemy, co trzeba naprawić i ulepszyć, by kolejny raz nie popełnić tego samego błędu. I rzeczywiście: nie popełniamy go. Popełniamy natomiast dziesiątki innych błędów, które – podobnie jak poprzednio – pracowicie naprawiamy. I tak powstają cuda techniki, a zarazem dokonuje się degradacja ich twórców.

Reżyseria: Paweł Buszewicz

Występują: Joanna Borkowska, Katarzyna Kądziela, Martyna Mrowiec.

Teatr Tańca re-Wizja

Premiera spektaklu pt. „Anioł Życia”

26 maja (czwartek) 2022 godz. 20:00

Sala teatralna WCK

Nie wiadomo co jest tutaj lepsze – mierzenie się ze wspomnieniami czy z teraźniejszością? A jeśli ze wspomnieniami to którymi? Do Auschwitz trafia kolejny transport więźniarek, a wśród nich jest położna z Łodzi. Dramatyczna inscenizacja inspirowana losem Stanisławy Leszczyńskiej – położnej z Auschwitz, która z odwagą i całkowitym oddaniem niosła pomoc ciężarnym więźniarkom.

Choreografia i reżyseria: Żaneta Żytko

Występują:
Główna rola położnej: Zofia Kadłubowska
Więźniarki: Magdalena Bolek, Dominika Hydzik, Julia Kręcioch, Zuzanna Orlik, Zuzanna Pająk, Natalia Porębska, Dorota Wadowska, Oliwia Wajdzik

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x