Lanckorońskie Senioralia łączące pokolenia

W niedzielę 23 czerwca lanckoroński rynek zapełnił się seniorami i rodzinami z dziećmi. Mieszkańcy gminy i turyści mogli uczestniczyć w zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie i Gminną Radę Seniorów „Lanckorońskich Senioraliach łączących pokolenia”. 

W niedzielę 23 czerwca lanckoroński rynek zapełnił się seniorami i rodzinami z dziećmi. Mieszkańcy gminy i turyści mogli uczestniczyć w zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie i Gminną Radę Seniorów „Lanckorońskich Senioraliach łączących pokolenia”. 

Wśród zgromadzonych oprócz organizatorów Dyrektor GOK Anny Kani i Przewodniczącej Gminnej Rady Seniorów Danuty Horwacik byli także Radni gminy Lanckorona, członkowie GRS, przedstawiciele stowarzyszeń i seniorzy mieszkający w gminie Lanckorona. Wydarzenie rozpoczęło się od krótkiego wystąpienia trenera personalnego Pana Krzysztofa Starowicza, który opowiedział o korzyściach dla seniorów wynikających ze spacerów nordic walking. Następnie Pan Krzysztof pokazał jak prawidłowo regulować kijki oraz jak przeprowadzać rozgrzewkę przed wyjściem na spacer. Po rozgrzewce grupa seniorek wyruszyła wraz z Panem Krzysztofem na spacer nordic walking wokół lanckorońskiego wzgórza. W czasie ich nieobecności Grupa Imprateam prowadziła zabawy dla dzieci oraz dla całych rodzin. Do wspólnej zabawy zostali zaproszeni także seniorzy, którzy aktywnie włączyli się w zaproponowane przez animatorów aktywności. Zajęcia były tak ułożone, żeby radość ze wspólnej zabawy miały zarówno dzieci, jak i dorośli i seniorzy. W trakcie zabaw był również blok zajęć przeznaczony dla ojców i dzieci, ponieważ w niedzielę świętowaliśmy dzień ojca.

Po powrocie seniorów ze spaceru nordic walking Stowarzyszenie Lanckoronianki serwowało dla wszystkich seniorów lanckorońską zupę, do której pieczywo zostało podarowane przez Piekarnię z Izdebnika. Wszyscy seniorzy obecni na lanckorońskim rynku mogli spróbować zupy. Kolejnym punktem programu był występ grupy seniorów z Klub Senior+ w Lanckoronie, do której dołączyli seniorzy obecni na rynku. Do biesiadnych wszystkim znanych utworów przygrywali na akordeonach Pani Zofia Kurowska-Pniak oraz Pan Adam Kurowski. Po wiązance piosenek w wykonaniu seniorów animatorzy z Grupy IMPRATEAM zorganizowali konkursy dla seniorów, w których nagrodami było rękodzieło wykonane w Klubie Senior+ w trakcie zajęć plastycznych. Wszyscy seniorzy obecni na rynku mogli także wziąć udział w darmowej loterii, w której nagrodami były krepinowe i bibułowe kwiaty wykonane w Klubie Senior+. Losowanie nagród wykonanych w Klubie Senior+ było ostatnim punktem programu tegorocznych „Lanckorońskich Senioraliów łączących pokolenia”.

Jak powiedziała Pani Paulina Tomczykiewicz – pracownik Klubu Senior+ w Lanckoronie – „chcieliśmy otworzyć formułę senioraliów na spędzanie czasu wspólnie z rodzinami, międzypokoleniowo i mamy nadzieję na kontynuowanie tego typu wydarzeń w Lanckoronie, w których będą mogli brać udział zarówno mieszkańcy naszej gminy jak i turyści”.

Wydarzenie było współfinansowane ze środków EFRROW otrzymanych za pośrednictwem LGD „Gościniec 4 Żywiołów” realizowanego w ramach Poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW 2014-2020. „Zadanie realizowane w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność dla obszaru LGD „Gościniec 4 Żywiołów” na lata 2014-2020”.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x