Kupuj Buty Wyprodukowane w Polsce – akcja przedsiębiorców z branży obuwniczej

Czy warto identyfikować buty wyprodukowane w Polsce? Wydaje się, że tego pytania nie ma sensu zadawać, ale przedsiębiorcy zrzeszeni w Polskiej Grupie Producentów Obuwia mówią wprost, że bez tego, niedługo zostaną wyparci z rynku.

Czy warto identyfikować buty wyprodukowane w Polsce? Wydaje się, że tego pytania nie ma sensu zadawać, ale przedsiębiorcy zrzeszeni w Polskiej Grupie Producentów Obuwia mówią wprost, że bez tego, niedługo zostaną wyparci z rynku.

W ubiegłą środę (19 sierpnia) odbyło się spotkanie producentów obuwia. Od dłuższego czasu producenci obuwia podnoszą sprawę, że w wielu przypadkach obuwie sprzedawane pod polska marką, nie jest produkowane w Polsce, a jedynie importowane przez polską firmę. Niestety prawodawstwo Unii Europejskiej dopuszcza taką sytuację. Dlatego też Polska Grupa Producentów Obuwia (PGPO) zaproponowała, aby przedsiębiorcy zrzeszeni przy niej zaczęli znakować swoje towary znakiem: „Buty Wyprodukowane w Polsce„.

Jest dla nas bardzo ważne, aby nasz lokalny, polski produkt był odróżniany na półce sklepowej, od produktu wyprodukowanego poza naszym krajem. Obuwie skórzane, które powstaje zwłaszcza w naszym regionie, cechuje się wysoką jakością, dobrym wpływem na stopy i co ważne, spełnia bardzo rygorystyczne polskie normy. Niestety klient często jest wprowadzany w błąd, poprzez nazwę polskiej firmy, która zamówiła buty np. w Bangladeszu. Cierpi na tym nie tylko klient, który kupuje produkt inny, niż myśli, ale także branża, bo buty produkowane w Polsce, są z o wiele wyższej jakościowej półki – mówi Dawid Czermak Prezes PGPO.

Kampania PGPO na chwilę obecną skierowana jest nie tylko na informację o potrzebie znakowania obuwia wyprodukowanego w Polsce, ale także na korzyści, jakie niesie promowanie polskiego obuwia i zrzeszenie się razem polskich producentów. Dzięki temu, będzie można występować do rządu jako partner w rozmowach o zmianach prawnych a także będzie można tworzyć grupy zakupowe energii i paliwa. Są to pierwsze wymierne korzyści. Stowarzyszenie rozpoczynając akcje promocyjną znaku Buty Wyprodukowane w Polsce, który udostępnia ten znak swoim członkom m.in. w postaci gotowych naklejek i zawieszek, które można wykorzystać już na gotowym produkcie.

Zapraszamy wszystkich do składania deklaracji przyłączenia się do PGPO i korzystania z tego znaku. Chcemy, aby w każdym sklepie klient mógł widzieć obuwie wyprodukowane w Polsce. To jest nasz cel na najbliższy czas – dodaje Dawid Czermak.

Zapraszamy na stronę Polskiej Grupy Producentów Obuwia (PGPO): www.pgpo.pl

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x