„Kto na drodze chce być bezpieczny wie, że odblask jest konieczny” – odblaskowa szkoła w Brodach w terenie

„Kto na drodze chce być bezpieczny wie, że odblask jest konieczny”! Z takim hasłem oraz innymi, z transparentami w rękach, w kamizelkach 22 października br. uczniowie z klas IIIb wraz z wychowawcą wyruszyli na wycieczkę w ramach akcji „Odblaskowa szkoła”.

„Kto na drodze chce być bezpieczny wie, że odblask jest konieczny”! Z takim hasłem oraz innymi, z transparentami w rękach, w kamizelkach 22 października br. uczniowie z klas IIIb wraz z wychowawcą wyruszyli na wycieczkę w ramach akcji „Odblaskowa szkoła”. Głównym celem akcji było promowanie bezpiecznych zachowań pieszych na drodze poprzez używanie kamizelek i innych elementów odblaskowych, a także zwrócenie uwagi mieszkańcom na konieczność korzystania z nich. Uczniowie rozdawali listy pieszym oraz elementy odblaskowe. W akcji nie zabrakło również pana policjanta, który zatrzymywał kierowców, a uczniowie wręczali im samodzielnie napisane listy, w których apelowali o bezpieczną i rozsądną jazdę oraz zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu szkół.

Przeprowadzona akcja spotkała się z wielkim zainteresowaniem mieszkańców wsi, którzy gratulowali pomysłu. Miejmy nadzieję, że utrwali ona pieszym na zawsze nawyki stosowania odblasków na drodze, zwłaszcza po zmroku, a kierowcom rozwagę w czasie podróży.

Koordynator akcji
mgr Katarzyna Kwaśnica

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x