W niedzielę 30 maja w Kalwaryjskim Sanktuarium odbyły się dwa koncerty z okazji Dnia Matki w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej i Miejskiej Orkiestry Dętej Kalwarii Zebrzydowskiej.
O godz. 16:00 Przed publicznością wystąpili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej. Podczas koncertu swoje umiejętności i talenty zaprezentował chór szkolny pod batutą dyrektora szkoły, Bogusława Ciapy oraz instrumentaliści.
O godz. 18:00 na ołtarzu polowym odbył się koncert Miejskiej Orkiestry Dętej Kalwarii Zebrzydowskiej. Muzycy dedykowali swój występ wszystkim Mamom oraz Matce Bożej Kalwaryjskiej. Orkiestra towarzyszy wielu uroczystościom w ciągu roku w sanktuarium. W ostatnim czasie przez cały maj przed wieczornym nabożeństwem członkowie orkiestry grali polskie pieśni maryjne z balkonu bazyliki.
fot. Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej
Możesz również polubić
-
Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Włodzimierza Dobrzańskiego „W drodze do Stryszowa”
-
Organizacje z Gminy Kalwaria Zebrzydowska z dofinansowaniem w ramach programu „Mecenat Małopolski” 2026
-
Promocja niezwykłego albumu „Anielska Kalwaria” już w ten piątek
-
Poruszający koncert ku pamięci śp. Kazimierza Gromady w Kalwarii Zebrzydowskiej
-
Język bez tajemnic! Kolejna edycja SOWA Nocą tylko dla dorosłych
-
Zapraszamy na V Festiwal Gitarowy w Wadowicach
-
Konkurs rysunkowy na 32-lecie „Kuriera Lanckorońskiego”
-
Potrącenie kobiety z dzieckiem na kalwaryjskim rynku. Interweniował śmigłowiec LPR
-
Julia Mosiądz z Kalwarii Zebrzydowskiej wystąpi w programie „The Voice Kids”

