Koncert Małej Armii Janosika w Kalwaryjski Dzień Młodych

19 sierpnia 2022 roku minie 20 lat od II Pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Kalwarii Zebrzydowskiej. Ojciec Święty sprawował wtedy ostatnią Eucharystię na polskiej ziemi.  Gmina Kalwaria Zebrzydowska i  Sanktuarium Kalwaryjskie, nawiązując do tej rocznicy, wspólnie zrealizują  wyjątkowe wydarzenie – koncert kapeli góralskiej „Mała Armia Janosika”. Na Placu Rajskim bazyliki kalwaryjskiej wystąpi 150 artystów. 

Gmina Kalwaria Zebrzydowska i Klasztor oo. Bernardynów  zaprasza na koncert „Małej Armii Janosika”, który odbędzie się w Kalwaryjski Dzień Młodych 20 sierpnia (sobota) na Placu Rajskim Bazyliki Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej  o godz. 20:00.

Mała Armia Janosika to kapela góralska, zespół liczący 180 członków (w wieku od 2 do 69 lat), zespół inspiruje się  kulturą góralską, ale jednocześnie nawiązuje  do innych kultur, potrafią wyjść poza utarte schematy.  

Pomysłodawcą tego projektu muzycznego jest Damian Pałasz – skrzypek, muzyk i wizjoner, który w lutym 2015 roku utworzył w Rabie Wyżnej sekcję nauki gry na skrzypcach i basach podhalańskich. Siedziba Zespołu znajduje się w usytuowanej na południu Polski miejscowości Raba Wyżna. Tam też Zespół regularnie odbywa próby i przygotowania do występów artystycznych. 

Koncert będzie nawiązywał do osoby Świętego Jana Pawła II, zespół posiada bogaty repertuar utworów religijnych, nawiązujących do postaci Ojca Świętego Jana Pawła II i pieśni papieskich, religijnych, pojawią się też utwory  patriotyczne i typowo góralskie. 

Specjalnie na tę okazję na palcu Rajskim powstanie scena, a tłem koncertu będzie fasada bazyliki kalwaryjskiej. Organizatorzy spodziewają się dużej liczby osób, które będą chciały zobaczyć ten wyjątkowy koncert, dlatego też cały występ artystów będzie można podziwiać także z placu przed Bazyliką. Przygotowany zostanie specjalny telebim, a cały teren zostanie odpowiednio nagłośniony. 

Patronat Honorowy nad koncertem objął Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski, Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski i Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita. Partnerem wydarzenia jest Województwo Małopolskie.  

Koncert będzie bezpłatny, wejście na Plac Rajski będzie częściowo ograniczone i za wejściówkami.   

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x