fot. Beskidzki Informator Drogowy

Kolizja na drodze wojewódzkiej nr 52 w Brodach – utrudnienia w ruchu

W czwartek rano (10 października) około godziny 8:30 w miejscowości Brody doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe – straż pożarną, policję oraz zespół ratownictwa medycznego.

Zdarzenie miało miejsce na drodze wojewódzkiej nr 52, jednej z głównych tras w regionie. W wyniku kolizji jeden pas ruchu został czasowo wyłączony, co spowodowało utrudnienia w ruchu. Przejazd odbywa się wahadłowo, a policjanci kierują pojazdy naprzemiennie jednym pasem.

Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną zdarzenia mogło być niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, a także śliska nawierzchnia po porannych opadach deszczu.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, usuwają skutki kolizji i neutralizują rozlane płyny eksploatacyjne. Policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności wypadku.

Wcześniej na skrzyżowaniu krajówki z drogą w kierunku Leńcz. W kolizji uczestniczyło kilka samochodów osobowych. Choć nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń, na miejscu zaczęły tworzyć się spore korki.

Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności i cierpliwości – utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilkadziesiąt minut.

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.