Kolejny raz z rzędu Burmistrz Ormanty z jednogłośnym absolutorium i wotum zaufania!

Tego się można było spodziewać. Podczas  XXXIX sesji Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej (30 czerwca) radni jednogłośnie (15 głosów „za”) udzielili Burmistrzowi Miasta Augustynowi Ormantemu wotum zaufania oraz absolutorium za 2021 rok.

Głosowanie poprzedziła prezentacja raportu o stanie gminy, który zawiera informacje m.in. o stanie finansów gminy, prowadzonych inwestycjach, realizowanych programach i strategiach. Raport jest podstawą do udzielenia wotum zaufania. W tym roku także nie było chętnych radnych do debaty nad raportem o stanie gminy. Jeden z mieszkańców zadał jednak szereg pytań o:  przebudowę całościową kanalizacji miejskiej, trakcję elektryczną na ul. 3 Maja, miejsca postojowe w centrum miasta, ilość sklepów wielkopowierzchniowych w gminie i ich oddziaływanie na powstawanie pustostanów lokalowych, politykę historyczną gminy, plany Urzędu Miasta względem pałacu w Brodach, budowę drogi integracyjnej, powstawanie i istnienie przestrzeni spacerowych i ścieżek rowerowych, możliwość współpracy z 112 batalionem piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Oświęcimiu, możliwość wybudowania strzelnicy rekreacyjnej, basen, odnowie rzemiosła kalwaryjskiego poprzez współpracę z KEN i Cechem, możliwość organizacji imprez historycznych, rekonstruktorskich związanych z postacią Mikołaja Zebrzydowskiego. 

Na kilka z tych pytań została udzielona odpowiedź przez Burmistrza. Niestety pracownicy merytoryczni nie odpowiedzieli na zagadnienie związane z kanalizacją burzową, co w kontekście minionego wtorku jest dość niepokojące. Warto wspomnieć jeszcze, że Radny Marcin Zadora wygłosił płomienne przemówienie o inwestycjach (nie tylko z 2021 roku ale z poprzedniego i bieżącego także), jednakże zamiast je komentować, po ukazaniu się nagrania z sesji zostanie one tu zamieszczone.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x