Kłącza – koncert muzyki elektronicznej i improwizowanej w WCK!

22 listopada o godz. 19:00 w sali kameralnej WCK w Wadowicach odbędzie się niespotykany koncert grupy Bouchons d’oreilles. Wstęp wolny!

22 listopada o godz. 19:00 w sali kameralnej WCK w Wadowicach odbędzie się niespotykany koncert grupy Bouchons d’oreilles. Wstęp wolny!

Bouchons d’oreilles (fr. – zatyczki do uszu) to projekt, za którym stoją Łukasz Kacperczyk i Mateusz Wysocki. Duet opublikował do tej pory cztery wydawnictwa i trafił ze swoją muzyką w miejsca, takie jak amerykański label Astral Spirits, który wydaje legendy muzyki improwizowanej lub węgierską wytwórnię Farbwechsel. Bouchons grają improwizowaną muzykę gęstą od zdarzeń dźwiękowych.

Kłącza to cykl koncertów improwizowanych, eksperymentalnych i elektronicznych. Kłącza to miasta połączone siecią wydarzeń prezentujących najnowsze zjawiska muzyki polskiej i zagranicznej, stylistyką nawiązujące m.in. do free impro oraz Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia. Artyści występujący w ramach cyklu aktywnie uczestniczą w tworzeniu sceny i kultury. Są to muzycy, wydawcy, organizatorzy, propagatorzy sztuki, autorzy instalacji, dziennikarze, poeci. Kłącza są dla poszukujących, to kontent i punkt wyjścia do dalszych poszukiwań. Na spotkaniach po koncertach muzycy będą przybliżać zagadnienia związane ze swoją twórczością, niezależnym rynkiem wydawniczym i cyklem życia artystów odległych od komercyjnego świata. Kłącza mają to do siebie, że nieustannie się rozrastają. W tym roku Andrychów, Wadowice i Zator.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x