Norwegian dream - mat. WCK Wadowice

Kino Centrum w Wadowicach DOSTĘPNE również dla osób niedowidzących i niedosłyszących!

Kino Centrum w Wadowicach będzie dostępne dla wszystkich! Wadowickie Centrum Kultury tworzy przyjazną przestrzeń dla osób niewidomych, niedowidzących i niedosłyszących, umożliwiając im pełny udział w magii kina.

 

Wystarczy pobrać na swój smartfon jedną z darmowych aplikacji, „Kino Dostępne” lub „AudioMovie”, by oglądać, a właściwie słuchać, wyjątkowe premiery kinowe z audiodeskrypcją lub napisami w wersji audio, przy pomocy podłączonych do smartfona swoich słuchawek.

Darmowe aplikacje są dostępne zarówno w sklepach Google Play jak i w App Store. Nie potrzebne są żadne dane osobowe lub powiązania finansowe (np. z kartą kredytową) do prawidłowego działania aplikacji. Aplikacje na urządzenia mobilne umożliwiają udostępnianie w kinach audiodeskrypcji oraz, co równie ważne, audionapisów osobom starszym lub cierpiącym na dysleksję, które mają problemy z czytaniem napisów w kinie. Często takie osoby rezygnują z zakupu biletu na film z napisami.

Celem aplikacji jest udostępnianie alternatywnych ścieżek dźwiękowych na urządzeniu mobilnym użytkownika, do dowolnego seansu. Audiodeskrypcja to technika, która poprzez dodane do ścieżki dźwiękowej opisy słowne umożliwia odbiór filmu osobom z dysfunkcją wzroku. Podczas audiodeskrypcji opisywane są ważne, znaczące informacje wizualne takie jak: język ciała, wyraz twarzy, przebieg akcji, sceneria, kostiumy. Audiodeskrypcja poprzez zwięzłe, obiektywne opisy scen umożliwia widzom niewidomym samodzielną interpretację treści wizualnych, pozwala podążać za rozwijającym się wątkiem historii oraz usłyszeć i zrozumieć co dzieje się na scenie, ekranie, obrazie.

W Wadowicach, widzowie mieli już okazję wypróbowania aplikacji np. przy okazji filmu Sonata, który był u nas wyświetlany premierowo, a ostatnie szlify i synchronizacje były robione właśnie w Kinie Centrum!

 

Aby korzystać z AudioMovie, zabierz ze sobą telefon i słuchawki. Na miejscu przy kasie kinowej można odebrać kod QR, który zapewni możliwość udziału w seansie filmowym.

Korzystając z aplikacji Kino Dostępne, oprócz telefonu i słuchawek, nie potrzeba żadnych dodatkowych kodów, należy jedynie odszukać w aplikacji tytuł filmu i uruchomić audiodeskrypcję dopiero wtedy, kiedy zacznie się film – nie wcześniej np. na reklamach. Aplikacja potrzebuje ok. 1 minuty, aby zsynchronizować się z dźwiękiem filmu, po czym zacznie działać.

Seanse filmowe przeznaczone są zarówno dla osób widzących oraz z dysfunkcją wzroku (audiodeskrypcja jest odbierana na indywidualnych urządzeniach i nie będzie nakładała się na odbiór ścieżki dźwiękowej osób nie korzystających z audiodeskrypcji).

W przypadku braku smartfona WCK oferujemy możliwość ich wypożyczenia.

Kolejne seanse będą również z możliwością skorzystania z bezpłatnego transportu do kina, miejskim samochodem we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

 

 

SAMI SWOI. POCZĄTEK

Audio Movie i Kino Dostępne oraz polski napisy

23 kwietnia, godz. 12:30

 

Za duży na bajki 2

Audio Movie i Kino Dostępne

5 kwietnia, godz. 14:30

6 kwietnia, godz. 15:00

9 kwietnia, godz. 17:00

10 kwietnia, godz. 17:00

11 kwietnia, godz. 17:00

12 kwietnia, godz. 17:00

13 kwietnia, godz. 16:00

14 kwietnia, godz. 13:00

17 kwietnia, godz. 17:00

18 kwietnia, godz. 16:00

Norwegian Dream – Audio Movie, film z polskimi napisami

17 kwietnia, godz. 19:00

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x