Na zdjęciu: Transmisja z komentarzem wygranego przez Wieżę meczu z klubem z Kijowa - mat. nadesłany

Kijów, Hawaje, Wadowice i… szachy internetowe

Internet otworzył nowe możliwości dla szachów i wadowickiego klubu szachowego „Wieża”.

W najbliższą niedzielę, 2 lipca, o godzinie 20.30 wadowicki klub szachowy “Wieża” rozegra ostatnią kolejką World Chess League.Live czyli ligi szachowej rozgrywanej przez internet. Rywalami będzie juniorska reprezentacja Hawajów. Rozgrywki można śledzić na internetowej stronie chess.com, a komentarz na żywo do najciekawszych meczów na kanale Chess Heroes na platformie Twitch.tv.

 

“Możliwość gry z klubami z całego świata to duża zaleta rozgrywek internetowych – w tym sezonie mieliśmy okazję grać na przykład z drużynami z Ukrainy, Hawajów, Meksyku, Chin czy Republiki Południowej Afryki gdzie na tradycyjne rozgrywki byłoby ciężko dotrzeć.” – mówi Piotr Janas pełniący rolę kapitana wadowickiej drużyny w tej lidze.

 

Znana od wieków “Królewska gra” świetnie radzi sobie w obecnych czasach, a internet spowodował, że gra w nią najwięcej osób w historii. Największa platforma szachowa chess.com ma obecnie ponad 140 milionów zarejestrowanych użytkowników z czego w ostatnim miesiącu aktywnych było aż 57 milionów.

 

“W Wadowicach turnieje szachowe rozgrywamy w każdy piątek od ponad 40 lat, ale podczas pandemii byliśmy zmuszeni przenieść je do internetu. Gdy restrykcje sanitarne zostały zniesione postanowiliśmy kontynuować rozgrywki internetowe jako dodatkową aktywność naszego klubu.” – dodaje prezes “Wieży” Adam Madej

 

Również podczas zbliżających się wakacji klub będzie aktywny w internecie prowadząc “Wakacje z szachami” gdzie w każdy piątek organizując bezpłatne szkolenia i prezentacje szachowe oraz wakacyjny cykl turniejów internetowych.

 

“W wakacje zazwyczaj mamy więcej czasu, żeby na przykład rozwijać swoje umiejętności szachowe, ale również często nie ma nas w domu – internet rozwiązuje ten problem, bo połączyć możemy się nawet podczas zagranicznego wyjazdu choćby z telefonu komórkowego.” – tłumaczy Piotr Janas. 

Liczymy, że nasza wakacyjna aktywność przyciągnie do naszego internetowego klubu nowe osoby niezależnie od aktualnego poziomu gry.”

 

https://wiezawadowice.pl 

5 2 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x