Każdy chory także spoza gminy Kalwaria może wziąć udział w badaniach nad amantadyną w kalwaryjskiej przychodni

W Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Kalwarii Zebrzydowskiej trwają badania klinicznego (III fazy) skuteczności amantadyny w leczeniu Covid-19. Badania prowadzone są pod nazwą „Zastosowanie amantadyny w zapobieganiu progresji i leczeniu objawów COVID-19 u pacjentów zarażonych wirusem SARS-CoV-2”. Istnieje możliwość udziału w leczeniu także dla osób spoza terenu Gminy Kalwaria Zebrzydowska.

Jak wcześniej informowaliśmy badania prowadzone są przez Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 z siedzibą w Lublinie pod kierunkiem prof. dr hab. N. med. Konrada Rejdaka z Katedry i Kliniki Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Burmistrz Miasta Ormanty zarekomendował kierownictwu SPZOZ w Kalwarii Zebrzydowskiej przystąpienie do współpracy z prof. Rejdakiem w sprawach leczenia chorych na Covid Amantadyną.

Do wzięcia udziału w badaniach, kwalifikację prowadzą lekarze zatrudnieni w SPZOZ w Kalwarii Zebrzydowskiej. Udział w projekcie i podawanie amantadyny jest bezpłatne! Wszystkich chętnych chcących wziąć udział w badaniach prosimy o kontakt z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Kalwarii Zebrzydowskiej – mówi Tomasz Baluś z Urzędu Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Do wzięcia udziału w badaniach, kwalifikację prowadzą  lekarze zatrudnieni w SPZOZ w Kalwarii Zebrzydowskiej. Udział w projekcie i podawanie amantadyny jest bezpłatne!

Planowane  badanie  kliniczne  dotyczy  oceny  skuteczności amantadyny w zapobieganiu  progresji COVID19  w  kierunku  ostrej  niewydolności  oddechowej  i  jej  następstw neurologicznych. O wszelkich dodatkowych zasadach i prawach pacjenta będą udzielać odpowiedzi lekarze SPZOZ.

W związku pojawiającymi się pytaniami ze strony osób spoza terenu Gminy Kalwaria Zebrzydowska, postanowiono rozszerzyć udział w badaniach dla pozostałych mieszkańców.

Wszystkich chętnych chcących wziąć udział w badaniach prosimy o kontakt z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Kontakt
Al. Jana Pawła II 7
34-130 Kalwaria Zebrzydowska
Tel. 33 876 64 37; 33 876 53 40; 33 876 53 41, 608 786 725
Fax: 33 876 58 63
e-mail: spzozkal2@op.pl

W badaniu mogą wziąć udział następujące osoby :  

  1. Mężczyźni i kobiety w wieku 18 lat i starsi.
  2. Potrafiące udzielić świadomej zgody.  
  3. Posiadające potwierdzony wynik pozytywny na  SARS-CoV-2 w ciągu 5 dni  od daty wystawienia wyniku (według raportu laboratorium).  
  4. Pacjenci z jednym lub kilkoma z następujących objawów: gorączka, kaszel,  bóle  mięśni,  łagodna  duszność,  ból  w  klatce  piersiowej,  biegunka,  nudności, wymioty, brak węchu, brak smaku, ból gardła, przekrwienie błony śluzowej nosa.  
  5. Pacjenci, którzy podczas wstępnego badania przesiewowego zgłoszą co najmniej jeden a nie więcej niż 3 z następujących czynników ryzyka pogorszenia stanu klinicznego: wiek ≥40,  
    otyłość, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, choroby płuc (np. astma, POChP), zaburzenia immunologiczne (np. reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń), choroby neurologiczne: np. stan po odległym udarze lub urazie mózgu, stwardnienie rozsiane, otępienie i inne schorzenia neurozwyrodnieniowe).  
  6. Pacjenci hospitalizowani lub ambulatoryjni z powodu spełnienia powyższych kryteriów  i wymagający obserwacji w warunkach szpitalnych lub ambulatoryjnych.
0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x