Kalwaryjskiej piłki nożnej 100 lat

Warto się spieszyć. To ostatnie egzemplarze książki (dodruk szybko się rozchodzi). Przypominamy, że w ręce kalwaryjskich regionalistów trafiła kolejna publikacja – „Kalwaryjskiej piłki nożnej 100 lat”. Jest ona wynikiem kilkuletniego zbierania materiałów na ten temat, a powstała z okazji podwójnej rocznicy – otóż pierwszy udokumentowany w źródłach zapis o grze w footboll w Kalwarii pochodzi z 1922 r. Z kolei kroniki klubu MKS „Kalwarianka” podają, że klub ten został założony w 1923 r.

W albumie pokazane zostały nie tylko zdjęcia, ale również szereg materiałów źródłowych: zapisy protokołów TG „Sokół”, wycinki z gazet o meczach, zapisy wywiadów, dyplomy, pamiątki klubowe, oraz prawdziwy rarytas – zapisy z kroniki klubu z lat 1954 – 57. Nie zabraknie ciekawostek oraz krótkich notek o znanych piłkarzach. Dla kibiców niespodzianka – „Test Kibica”.

Wszystkim osobom, które udostępniły zdjęcia, pomogły je opisywać, dzieliły się swoimi wspomnieniami, serdecznie tą drogą dziękuję – bez ich pomocy ten album by nie powstał. Osobne podziękowania składam znanemu krakowskiemu grafikowi, malarzowi i fotografikowi Piotrowi Bieleckiemu, który opracował szatę graficzną. Temat był od strony edytorskiej bardzo trudny, bo jak pokazać kilkadziesiąt fotografii różnej jakości w sposób ciekawy dla czytelnika. Myślę, że w pełni się to mu udało, a każdy, w którego ręce album trafi, będzie mógł to sam ocenić.

O książkę można pytać przesyłając informację na: piotrmoskala@op.pl.

Ps.

Nie jest tajemnicą, że z okazji jubileuszu klubu powstają specjalne wydawnictwa. W tym miejscu muszę przypomnieć, że album jest chroniony prawem autorskim, a dodatkowo na stronie redakcyjnej jest zapis o zakazie kopiowania – bardzo proszę o jego przestrzeganie.

Piotr Moskała

 

5 4 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
piotr
piotr
2 lipca 2023 17:46

aktualizacja:
rozwiązania „Testu Kibica” można przesyłać tylko do 7 lipca do godz. 24.00

1
0
Would love your thoughts, please comment.x